Legendarny niemiecki skoczek bezlitosny dla Dawida Kubackiego. Dosadnie ocenił jego formę, nie pozostawił złudzeń

2021-12-07 11:30
Martin Schmitt, Dawid Kubacki
Autor: East News/Cyfra Sport Martin Schmitt stanowczo ocenił skoki Kubackiego

Początek sezonu nie jest dobry w wykonaniu polskich skoczków. Większość z nich ma problemy, by punktować w zawodach Pucharu Świata, a nawet aktualny lider kadry, Kamil Stoch, nie jest w stanie rywalizować z najlepszymi. W największy dołek wpadł Dawid Kubacki, który aż cztery razy z rzędu nie kwalifikował się do drugiej serii konkursowej. Trenerzy postanowili zrobić mu przerwę od startów, a bez ogródek na temat skoków 31-latka wypowiedział się dla nas Martin Schmitt.

Oczekiwania przed sezonem były jak zwykle ogromne, ale już po trzech pucharowych weekendach kibice muszą zrewidować swoje przekonania. Polscy skoczkowie weszli w sezon najgorzej od kilku lat, a jedyną nadzieję na walkę o czołowe miejsca daje w tym momencie Kamil Stoch. Przed startem zimy wydawało się, że Dawid Kubacki i Piotr Żyła ponownie będą rywalizować o najwyższe cele, tym bardziej że nowotarżanin był liderem reprezentacji w Letnim Grand Prix, które zakończył na drugim miejscu. Z kolei mistrz świata z Oberstdorfu zdobył komplet złotych medali podczas letnich mistrzostw Polski rozegranych pod koniec października. Niestety, forma doświadczonych skoczków uleciała wraz z nadejściem zimy, a o ile „Wiewiór” pokazuje symptomy poprawy, o tyle Kubacki wpadł w potworny kryzys. Głośno mówią o tym wszyscy, a swoją opinię dosadnie wyraził o tym także Martin Schmitt.

Kamil Stoch zwierzył się ojcu przed PŚ w Wiśle. Opowiedział o sytuacji w kadrze, ważne słowa

Latem Kubacki był w znakomitej formie. Jeszcze w październiku ukończył konkurs LGP na 4. miejscu, ale o tamtej dyspozycji skoczka można już zapomnieć. Zobaczcie w naszej galerii zdjęcia z tamtego okresu:

Schmitt stanowczo o Kubackim

Legendarny niemiecki skoczek wciąż cieszy się w Polsce dużym uznaniem. Kibice doskonale pamiętają jego rywalizację z Adamem Małyszem z początku XXI wieku. Choć 43-latek zakończył karierę w 2014 roku, jego zdanie dalej jest cenione. Mistrz świata z Ramsau oraz pamiętnego konkursu w Lahti pracuje obecnie jako ekspert Eurosportu, a po weekendzie PŚ w Wiśle znalazł czas na rozmowę z „Super Expressem”. Jego ocena skoków Kubackiego nie pozostawia żadnych wątpliwości.

Adam Małysz ujawnił szokujące wieści. Ktoś zrobił Polakom prawdziwe świństwo

- Odstawienie Kubackiego od zawodów Pucharu Świata to bardzo dobra decyzja. Widać, że nie jest stabilny w dojeździe i przekłada się to na wyjście z progu. Myślę, że to można łatwo dostrzec, że nie jest stabilny w pozycji dojazdowej.  Zmienił się supervisor. Stroje są trochę inne. Przez nie pierwsza faza lotu jest bardzo ważna i trzeba postępować bardzo uważnie. Musisz być bardzo dokładny na progu. Mieć solidną technikę. Piotr i Dawid mają z tym problem i to widać, muszą to przetrenować i pomyśleć o budowaniu formy dopiero na TCS – ocenił dla nas dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli.

Cały wywiad z Martinem Schmittem, w którym mocno i szczerze mówi o polskim kryzysie, możesz przeczytać, klikając w TYM miejscu.

Sonda
Czy Dawid Kubacki wróci do dobrej dyspozycji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze