Simon Ammann

i

Autor: Cyfrasport Simon Ammann

Legendarny skoczek zakończy karierę? Wielki rywal Małysza objął ważną funkcję, to duże wyróżnienie

2022-07-01 8:25

Kilka dni temu oficjalnie Adam Małysz został wybrany prezesem Polskiego Związku Narciarskiego. Teraz ważną funkcję w swoim kraju objął także inny legendarny skoczek, Simon Ammann. Szwajcar wciąż jest jednak aktywnym zawodnikiem i pojawiły się pytania, czy będzie w stanie pełnić nowe obowiązki i w tym samym czasie trenować oraz startować w Pucharze Świata.

Polscy fani skoków  w ostatnich dniach żyli wyborami nowego prezesa PZN. Oczywiście nie były to wielkie emocje jeśli chodzi o walkę kandydatów, bowiem takiej w ogóle  nie było – Adam Małysz był jedynym kandydatem – ale przejęcie władzy w związku po Apoloniuszu Tajnerze, który rządził od 2006 roku, to wielkie wydarzenie. Okazuje się, że teraz ważną funkcję, ale w swoim kraju, pełnić będzie wielki rywal Adama Małysza, wciąż aktywnie startujący Simon Ammann. Czterokrotny mistrz olimpijski został właśnie wybrany prezesem Olimpiad Specjalnych Szwajcaria.

Adam Małysz prezesem PZN! Oficjalnie wybrano nowego prezesa Polskiego Związku Narciarskiego

Simon Ammann z nową funkcją. Pogodzi ją ze skokami?

Olimpiady Specjalne to rywalizacja osób z niepełno sprawnościami intelektualnymi. Simon Ammann od lat angażuje się w pomoc takim osobom i współpracuje z Olimpiadami Specjalnymi od 2013 roku. Teraz został wybrany prezesem oddziału tej organizacji w swoim kraju, Szwajcarii. Co ciekawe, w 2029 roku to właśnie Szwajcaria przeprowadzi zimową edycję Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych.

Znamy przyszłość Apoloniusza Tajnera po odejściu z PZN. Wspomniał zmarłego ojca, wzruszające wyznanie

Na barki Simona Ammanna spada więc sporo obowiązków. Czy to oznacza, że zrezygnuje on ze skakania? Na razie nic nie wskazuje na to, by 41-letni zawodnik miał zdecydować się na tak poważny krok. Choć od dłuższego czasu nie rywalizuje o najwyższe cele, to wciąż skakanie sprawia mu radość i nie pojawiły się na razie żadne doniesienia, że miałby zakończyć swoją wieloletnią przygodę ze skokami narciarskimi.

Adam Małysz nowym prezesem PZN
Najnowsze