Kamil Stoch

i

Autor: Cyfra Sport Kamil Stoch

Legendarny trener szokuje. Wskazał na ten problem u polskich skoczków

2021-12-30 18:59

Aleksander Stoeckl jest trenerem uznanym i szanowanym w całym środowisku sportowym! Austriacki trener osiągał ogromne sukcesy przez wiele lat. Od kilku sezonów on pracuje z Norwegami, z którymi sięgał po medal wszystkich najważniejszych imprez. Jego uwagi można więc brać z całą pewnością do serca. Teraz wskazał przyczynę problemu Biało-czerwonych. Czy to będzie ważna podpowiedź dla Michala Doleżala? Wiele na to wskazuje!

Słaby występ polskich skoczków w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Obersdorfie wywołał zdumienie w Norwegii, gdzie przewidywano zażartą polsko-norweską walkę do końca turnieju. „To było wręcz bolesne uczucie oglądać zawodników ze światowej elity tak słabo się prezentujących w najważniejszej poza olimpiadą imprezie sezonu. Nie zapominajmy, że w Polsce skoki to sport narodowy i jego rangi w tym kraju nie jesteśmy w stanie nawet zrozumieć” - powiedział kierownik reprezentacji Norwegii Clas Brede Brathen.

NIE PRZEGAP! Rafał Kot diagnozuje problemy skoczków i staje w obronie trenera. - Nie wolno kopać leżącego

Turniej Czterech Skoczni "tragiczną porażką i katastrofą" dla Polski

„Kontrasty były tak ogromne, że kiedy dla nas konkurs w Obersdorfie był triumfem to dla Polaków i ich całego kraju tragiczną porażką i katastrofą. Żal mi ich, bo są to naprawdę dobrzy zawodnicy” - dodał. Halvor Egner Granerud, drugi w Obersdorfie stwierdził, że Polacy już pogrzebali swoje szanse w TCS i aby powrócić do walki musiałoby się wydarzyć coś graniczącego z cudem i seria nieprzewidzianych wydarzeń.

"Jest mi szkoda, że nie będzie wyrównanej rywalizacji jak zwykle do końca, bo ta skończyła się już pierwszego dnia turnieju. Będzie nam łatwiej wygrać ten turniej lecz w formie okrojonej przez brak w decydującej fazie tych zwykle silnych rywali” - powiedział skoczek na łamach dziennika „Dagbladet”.

Galeria poniżej: Rodzina Michala Doleżala - żona i dzieci

Dodał, że był bardzo zaskoczony tym, że Kamil Stoch nie dostał się do serii finałowej ale jest w stanie zrozumieć sytuację: "Sam to przeżyłem niedawno kiedy przepadłem już w kwalifikacjach w Finlandii i byłem na skraju załamania nerwowego. Teraz to Stoch miał bardzo zły dzień i tak wypadło, że właśnie w TCS”.

NIE PRZEGAP! Sportowcy przeżyją prawdziwą gehennę. Tak surowo nie było nigdy, szczegóły przed IO w Pekinie

Stoeckl znalazł problem kadry?

Trener norweskich skoczków Alexander Stoeckl również przyznał, że jest zaskoczony i nazwał konkurs w Obersdorfie „polskim szokiem”. "Naprawdę szkoda, że ten dzień był dla nich tak słaby. Myślę, że jednym z powodów jest po słabym początku sezonu niesamowita presja mediów i kibiców w domu, gdzie od zachwytu natychmiast przechodzi się do ostrej i bezwzględnej krytyki” - ocenił austriacki szkoleniowiec.

Rozwiąż nasz świąteczny quiz sportowy [PONIŻEJ]

QUIZ. Świąteczny quiz sportowy

Pytanie 1 z 10
Dla prawdziwych fanów sportu to będzie banał. Która z tych lig gra w "Boxing Day", czyli drugi dzień świąt (26 grudnia)?
Mocne słowa Doleżala o formie Stocha i Żyły. Padło ważne słowo
Najnowsze