Łukasz Kruczek

i

Autor: Cyfra Sport Łukasz Kruczek

Łukasz Kruczek brutalnie oceniony przez legendę. Na trenerze nie zostawiano suchej nitki, musiało zaboleć

2022-05-05 14:33

Po sezonie 2021/2022 w polskich skokach nastanie dużo zmian. Wiele dotyczy nie tylko sztabów szkoleniowych kadr męskiej oraz żeńskiej, ale też organizacji pracy w nich. Łukasz Kruczek, który od 2019 roku prowadził kadrę kobiet, ma pracować także nad reformowaniem szkolenia młodzieży w Polsce. Taka decyzja nie podoba się legendzie polskich sportów zimowych, Kazimierzowi Długopolskiemu.

Dla polskich skoczków miniony sezon był niezwykle gorzki i nie zmieni tego nawet brązowy medal Dawida Kubackiego zdobyty na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Polacy na przestrzeni całego sezonu prezentowali się słabo, co zaowocowało odejściem Michala Doleżala z kadry. Czecha na stanowisku trenera pierwszej reprezentacji zastąpi Austriak Thomas Thurnbichler jednak system funkcjonowania kadry będzie wyglądał nieco inaczej, niż wcześniej. PZN postanowił wrócić do rozgraniczenia na kadrę A oraz B, które zostały połączone w trakcie pracy Doleżala. Wszystko dlatego, że po początkowych sukcesach tego systemu, problemy zaczęły przysłaniać pozytywy. Zmiany dotyczyć mają także kadry kobiet, którą do tej pory prowadził Łukasz Kruczek. Ostry komentarz na temat tego trenera w rozmowie z portalem Interia wystosował legendarny Kazimierz Długopolski.

Ewa Bilan-Stoch skrywa wiele tajemnic przed Kamilem. Nie ma innego wyjścia, jest do tego zmuszona

Brutalna ocena Łukasza Kruczka. Pomysł PZN-u pod ostrzałem

Od nowego sezonu większy nacisk kładziony będzie na współpracę z regionami i klubami narciarskimi. Kazimierz Długopolski ocenił pozytywnie ten pomysł, ale zagotował się, gdy usłyszał, kto będzie odpowiadał za szkolenie w Zakopanem. – Oh my god! – powiedział tylko, gdy dowiedział się, że za trenowanie kadrowiczów w Zakopanem odpowiedzialny będzie Zbigniew Klimowski. Po chwili sam wspomniał o Łukaszu Kruczku.

Horngacher się doigrał? To może być głośny koniec. Nadchodzi potężne uderzenie w manipulacje

 – Słyszę też, że Łukasz Kruczek ma być reformatorem szkolenia młodzieży. Krew mnie zalewa jak to słyszę, flaki się przewracają! Najwyraźniej PZN próbuje znaleźć im na siłę robotę. Innego wytłumaczenia nie widzę. To są fajne chłopy, ale nie do szkolenia w skokach, bo w nim potrafią wiele zepsuć – powiedział Długopolski w rozmowie z Interią. Kazimier Długopolski to 8-krotny mistrz Polski w takich dyscyplinach jak skoki narciarskie, kombinacja norweska oraz biegi narciarskie (sztafeta). Startował także na igrzyskach olimpijskich w Sapporo (1972) i Lake Placid (1980).

Adam Małysz o problemach Kamila Stocha "To go przygniotło"
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze