Michal Doleżal

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express

Michal Doleżal dostał kasę na pożegnanie z kadrą. Znamy kwotę! Czy to dużo?

2022-03-31 19:56

Michal Doleżal i Dawid Kubacki zostali docenieni za olimpijski sukces na skoczni w Zhangjiakou. PKOl wręczył czeskiemu trenerowi symboliczny czek w wysokości 25 tys. zł, Kubacki za brązowy medal dostał dwa razy tyle. Obaj jednak stali na scenie ze smutnymi minami.

Jak to jest odbierać taki prezent i za bardzo się nie cieszyć?

- Jest to dziwne uczucie – odpowiada Doleżal. – To wielkie święto przede wszystkim Dawida. Wiemy, że już tej współpracy nie będzie i trochę szkoda – dodał szkoleniowiec.

Najpierw były uroczystości, a potem rozmowy z PZN. Doleżal spotkał się z prezesem Apoloniuszem Tajnerem i bardzo możliwe, że usłyszał kilka słów przeprosin za zamieszanie w ostatnich tygodniach. Jeszcze wczoraj wrócił do Czech.

– Trener wiele razy dał nam radość, pomógł nam w tym przez te sześć lat. Jeśli wykorzysta tę wiedzę w innych drużynach, to można to potraktować jako wzmocnienie rywali – wyznał Dawid Kubacki, który wyraził nadzieję, że za cztery lata będzie mógł znów odbierać nagrody za olimpijski sukces. – Mam nadzieję, że będzie nas wtedy na takiej scenie więcej – mówi.

Żona Dawida Kubackiego nie wytrzymała. Dolała oliwy do ognia. Publicznie wyprowadziła potężny cios

Michal Doleżal o pożegnaniu z kadrą i relacjach z PZN

Obaj nie zdradzili, co zrobią z premiami za igrzyska. Doleżal o następne wypłaty nie będzie musiał się martwić. Jest bliski znalezienia nowej pracy (być może znów zostanie asystentem Stefana Horngachera, szefa reprezentacji Niemiec). Kubacki za to w końcu odpocznie. – Muszę podleczyć nogę i potrzebuję kilku wolnych dni. Przez ostatnie sześć lat byłem przyzwyczajony do systemu, który kazałby nam trenować już… w poprzednią środę – wyznał.

Oddał medal, teraz oddaje koszulkę. Kolejny szlachetny gest Dawida Tomali

Sonda
Czy Thomas Thurnbichler będzie dobrym następcą Michala Doleżala?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze