Zbigniew Bródka, Soczi 2014

Autor: East News Zbigniew Bródka

MŚ w łyżwiarstwie. Polacy w czołówce, Zbigniew Bródka nie startował

2014-03-25 6:30

Polscy medaliści olimpijscy w łyżwiarskich biegach drużynowych uplasowali się w czołówce MŚ w wieloboju indywidualnym, w Heerenveen w Holandii.

W rywalizacji kobiet (dystanse 500, 1500, 3000 i 5000 m) siódme miejsce zajęła Katarzyna Bachleda-Curuś, ósme - Natalia Czerwonka, a dziewiąte - Luiza Złotkowska. Złoto dla Holenderki Ireen Wuest, przed Rosjanką Graf i Holenderką Nautą.

W gronie mężczyzn (dystanse 500, 1500, 5000 i 10 000 m) Konrad Niedźwiedzki zajął 8. miejsce, a Jan Szymański - 9. Nie startował Zbigniew Bródka.

Mistrzem świata w wieloboju został Holender Koen Verweij, pokonany przez Bródkę o 0,003 s na dystansie 1500 m na igrzyskach w Soczi. Verweij nie był najlepszy na żadnym z dystansów, natomiast 500 m najszybciej pokonał Niedźwiedzki (35,91 s). Srebro dla Holendra Blokhuijsena, brąz dla Rosjanina Juskowa.