Thomas Thurnbichler

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express Thomas Thurnbichler

Zmiana

Nagła wiadomość od Thomasa Thurnbichlera. Nocą ogłosił ostateczną decyzję. Informacja poszła w świat

2023-12-04 7:13

Jeśli ktoś wierzył, że zawody w Ruce były tylko wypadkiem przy pracy w wykonaniu reprezentacji Polski, to w miniony weekend został raczej odarty ze wszelkich złudzeń. Biało-czerwoni wciąż prezentują się fatalnie i również w Lillehammer nie nawiązali rywalizacji z czołówką. Okazuje się, że po ostatnich zawodach Thomas Thurnbichler zdecydował się na roszady w polskiej kadrze, co ogłosił późną nocą.

To jednej z najgorszych początków sezonów od lat w wykonaniu polskich skoczków. Co gorsza, na razie nie widać nadziei na to, żeby sytuacja miała się poprawić już w kolejny weekend i na ewentualną lepsza formę będzie trzeba poczekać kilka tygodni. Choć sobotnie zawody w Lillehammer były nieco lepsze w wykonaniu biało-czerwonych, w niedzielę wszystko wróciło do "szarej rzeczywistości". Sami zawodnicy nie ukrywają, że jest problem i trzeba go rozwiązać. Wiadomo już, że Thomas Thurnbichler podjął personalne decyzje.

Thurnbichler nigdy nie był tak zły. Szykuje wielką niespodziankę na Klingenthal, wielki zawód w Lillehammer

QUIZ: Rozpoznasz tych skoczków? Tylko najwięksi kibice sobie poradzą!

Pytanie 1 z 20
Zacznijmy od czegoś prostego. Skoczek na zdjęciu to...
Kamil Stoch

Zmiany w kadrze Thurnbichlera. Wiadomość rozeszła się w nocy

Już tydzień temu zastanawiano się, czy w kadrze zajdą zmiany. Na Lillehammer Thurnbichler ogłosił tę samą kadrę, ale teraz dojdzie do roszad. Jak poinformował austriacki szkoleniowiec w nocnym komunikacie, do reprezentacji wróci Maciej Kot. - Poziom czołowej 10-15 zawodników jest bardzo wysoki, ale nie jest one nieosiągalny dla nas. Musimy po prostu wykonywać naprawdę dobrą pracę. Zawodnicy muszą podążyć z nami tą drogą - mówił Thurnbichler na nagraniu opublikowanym przez PZN.

Thurnbichler wygadał się w sprawie Piotra Żyły! Czeka go piekielnie trudna rozmowa, chodzi o jego przyszłość

- Muszą być pewni i przekonani co do kierunku. Wtedy poradzimy sobie jako zespół. Na ten moment mogę wam już powiedzieć, że Maciej Kot dołączy do drużyny w Klingenthal. Z kolei Olek Zniszczoł wystartuje w Pucharze Kontynentalnym - poinformował szkoleniowiec reprezentacji Polski.

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze