Stefan Horngacher

i

Autor: East News Stefan Horngacher

Nie dacie wiary, co wymyślił Stefan Horngacher. To nagranie pokazuje wszystko ze szczegółami, Doleżal się tylko przyglądał

2022-07-07 11:28

Wielkimi krokami zbliża się pierwszy poważny test przed nowym sezonem Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zawodnicy już pod koniec lipca rozpoczną cykl Letniego Grand Prix i sztaby szkoleniowe będą mogły wyciągnąć pierwsze wnioski. Przygotowania są na ostatniej prostej, a Stefan Horngacher postanowił urozmaicić zajęcia swoim zawodnikom i zdecydował się na niecodzienne ćwiczenia.

Poprzedni sezon w Pucharze Świata jest już historią i zawodnicy oraz trenerzy skupiają się nad tym, co przed nimi. Zwłaszcza Polacy powinni jak najszybciej wyprzeć minione zmagania z pamięci, bo te były dla nich zupełnie nieudane. Inne wspomnienia mają natomiast reprezentanci Niemiec, którzy spisali się świetnie i zdobywali ważne medale.

Kamil Stoch zdradził sekret. Opowiedział o szczegółach pracy, jako skoczek ma do tego pełne prawo

Horngacher z nietypowym pomysłem. Wszystko się nagrało

Nasi zachodni sąsiedzi wywalczyli m.in. złoty medal na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w 2021 roku. Tytułu będą bronić już niebawem, bo jedną z najważniejszych imprez przyszłego sezonu będą właśnie mistrzostwa świata. Te zostaną rozegrane w Planicy, gdzie podopieczni Stefana Horngachera niedawno trenowali.

Justyna Kowalczyk nie zamierzała gryźć się w język. Dojdzie do drastycznego rozwiązania? Ostra zapowiedź

- Te mistrzostwa są dla mnie wielkim celem. Myślę, że odbędą się w świetnej atmosferze. Słoweńcy wprost szaleją w Planicy - powiedział jeden z liderów niemieckiej kadry, Markus Eisenbichler cytowany przez portal sportschau.de. - Lato to najważniejszy czas. Teraz uczymy się skakać na nartach - zauważył szkoleniowiec Niemców.

Sonda
Czy Thomas Thurnbichler poprowadzi polskich skoczków do sukcesów?

Tak trenowali niemieccy skoczkowie. Wszystko się nagrało

Horngacher zdaje sobie sprawę, że monotonne treningi nie zawsze przynoszą oczekiwany rezultat. Dlatego Austriacki szkoleniowiec wpadł na pomysł, który swego czasu przewijał się również w innych reprezentacjach. Po treningach w Planicy zawodnicy przenieśli się do Villach, gdzie mieli okazję poskakać na... skoczni wodnej.

Najazd wyłożony był igielitem, a skoczkowie lądowali wprost w jeziorze. - Myślę, że to ważne, aby dobrze się bawić poza skocznią, a nie tylko realizować nudny trening - powiedział Eisenbichler. W sieci pojawiło się nawet nagranie z tych nietypowych ćwiczeń, a całemu wydarzeniu przyglądał się również Michal Doleżal, który od kilku miesięcy współpracuje z niemiecką kadrą.

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Norman Parke atakuje Tyburskiego
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze