Justyna Kowalczyk

i

Autor: ARTUR HOJNY SE / EAST NEWS Justyna Kowalczyk

Justyna Kowalczyk nie zamierzała gryźć się w język. Dojdzie do drastycznego rozwiązania? Ostra zapowiedź

2022-07-07 9:25

Justyna Kowalczyk w karierze sportowej widziała tak naprawdę wszystko. Jej doświadczenie jest ogromne i mogłoby przełożyć się na rozwój niejednej dyscypliny sportu. Wielka mistrzyni pełni obecnie funkcję dyrektora sportowego w Polskim Związku Biathlonu, ale niewykluczone, że niebawem się to zmieni. Kowalczyk w ostrych słowach skomentowała to, co dzieje się w organizacji.

Justyna Kowalczyk dzięki swoim niebywałym osiągnięciom w biegach narciarskich na zawsze zapisała się w historii polskiego sportu. Dwukrotna mistrzyni olimpijska karierę zakończyła już kilka lat temu, ale wciąż pozostaje aktywną osobą w sporcie. Jeszcze jakiś czas temu pracowała z kadrą biegaczek narciarskich, ale postanowiła zmienić dyscyplinę.

Kamil Stoch zdradził sekret. Opowiedział o szczegółach pracy, jako skoczek ma do tego pełne prawo

Kowalczyk zdecyduje się na drastyczne rozwiązanie? Ostre słowa

Od półtora roku jest dyrektorem sportowym w Polskim Związku Biathlonu. To wystarczający czas, aby bliżej przyjrzeć się pracy organizacji i wyrobić sobie na ten temat opinię. Niewykluczone jednak, że Kowalczyk niebawem podejmie drastyczne kroki i zrezygnuje z piastowanej funkcji. Wszystko za sprawą ostatniego zamieszania w związku.

Karolina Małysz bardzo długo na to czekała. W końcu mogła przekazać radosną nowinę

Wciąż nie wiadomo, kto będzie prezesem PZB, bo choć Zbigniew Waśkiewicz, który dotychczas przewodził organizacji, nie uzyskał wymaganej liczby głosów, choć był jedynym kandydatem. Mistrzyni w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" sugeruje, że mogło się tak stać za sprawą Adama Kołodziejczyka, byłego trenera kadry.

QUIZ. Kasina Wielka, Ząb czy Żywiec. Skąd pochodzą polskie gwiazdy?

Pytanie 1 z 13
Zaczynamy od czegoś bardzo prostego! Skąd pochodzi Kamil Stoch?
Kamil Stoch i świetne wieści

Zdecydowana wypowiedź Kowalczyk. Zrobiło się gorąco

- Mam w tym swój udział, tak myślę. Pod moim wpływem prezes zrezygnował z usług trenera Adama Kołodziejczyka i stawiam, że to on był motorem tej całej rewolucji. (...) Niechęć pana Kołodziejczyka do mnie jest ogromna, bo kompletnie nie zgadzam się z tym, jakie stosuje obciążenia i jak układa całą pracę - przyznała Kowalczyk.

Mistrzyni nie ukrywa, że bez Waśkiewicza nie wyobraża sobie pracy w związku. - Mnie do biathlonu zaprosił prezes Waśkiewicz i nie wyobrażam sobie sytuacji, w której jego nie ma, a ja zostaję. To bez sensu, nie będę się kopać z koniem. Jeżeli dzisiaj największe poparcie ma człowiek, z którego poglądami na trening nie zgadzam się w żadnym punkcie, to jak miałoby to działać? - pyta retorycznie dwukrotna mistrzyni olimpijska.

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Norman Parke atakuje Tyburskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze