Kamil Stoch

i

Autor: Instagram/ kamilstochofficial Kamil Stoch

Kamil Stoch zdradził sekret. Opowiedział o szczegółach pracy, jako skoczek ma do tego pełne prawo

2022-07-06 15:57

Pozostało zaledwie kilkanaście dni do inauguracji letniego sezonu. Już 23 lipca w Wiśle najlepsi skoczkowie świata rozpoczną zmagania w ramach Letniego Grand Prix. Dla polskich skoczków będzie to debiut pod wodzą Thomasa Thurnbichlera, który od kilku miesięcy przygotowuje Biało-Czerwonych do nadchodzących wyzwań. Treningi pod okiem Austriaka przebiegają wzorowo, czego nie ukrywają sami skoczkowie. Kamil Stoch początkowo nie był przekonany do zmiany trenera, ale szybko zmienił zdanie. Obecnie cieszy się kolejnymi obozami i chętnie opowiada o szczegółach pracy. Ostatnio Stoch zdradził sekret, do którego jako skoczek ma pełne prawo.

Aż trudno uwierzyć, że już zaraz najlepsi skoczkowie świata powrócą do rywalizacji. Dopiero co kibice w Polsce przeżywali zamieszanie związane ze zmianą trenera, a już wkrótce Thurnbichler zadebiutuje w nowej roli. Polskie skoki przeszły spore zmiany organizacyjne. Najważniejszą jest awans Adama Małysza, który został nowym prezesem Polskiego Związku Narciarskiego. Tym samym nie będzie już dyrektorem koordynującym wyłącznie skoki narciarskie, a w zakresie jego obowiązków znajdą się wszystkie zimowe dyscypliny. W tej najbliższej sercu "Orła z Wisły" doszło do ważnych zmian w zakresie organizacji pracy. Najlepsi polscy skoczkowie zostali podzieleni na grupy. Zamiast funkcjonującej w ostatnich latach jednej Kadry A, stworzono podział na Kadrę A, B, a także grupy regionalne w Tatrach i Beskidach. Już 23 lipca pierwsza weryfikacja nowego systemu, choć oczywiście głównym celem będzie sezon zimowy.

Kamil Stoch wprost promienieje. Wszystko zacznie się już niebawem, a on sam nie może powstrzymać uśmiechu, mamy zdjęcie

Latem skoczkowie mają więcej czasu dla najbliższych. Piotr Żyła spędził sporo chwil z seksowną Marceliną Ziętek

Stoch zdradził sekret. Opowiedział o szczegółach pracy

Po zakończeniu sezonu 2021/22 wielu fanów martwiło się o Kamila Stocha. Skoczek nie ukrywał rozczarowania po rozstaniu z Michalem Doleżalem i przez długie tygodnie po prostu milczał. Do tego na jaw wyszedł jego konflikt z Małyszem, który wciąż nie został do końca rozwiązany. Dwaj najwybitniejsi polscy skoczkowie mocno poróżnili się w Planicy, jednak muszą zakopać topór wojenny. Wydaje się, że sytuacja wkrótce zostanie opanowana (o ile już nie jest), a sam Stoch szybko odzyskał radość ze skakania. Błyskawicznie odnalazł wspólny język z nowym trenerem i docenił jego metody treningowe. To przełożyło się na optymizm, który "Orzeł z Zębu" raz po raz przekazuje fanom w mediach społecznościowych. Dzieli się z nimi także wieloma sekretami.

Kamil Stoch nie owijał w bawełnę! Lider polskich skoczków ujawnił całą prawdę, tak to wygląda na co dzień

Sonda
Czy Kamil Stoch wróci w przyszłym sezonie do wielkiej formy?

Okazuje się, że na nieco ponad dwa tygodnie do startu LGP w Wiśle, Stoch z kolegami udał się na obóz do Austrii. Po raz pierwszy polscy skoczkowie odwiedzili ojczyznę Thurnbichlera razem z nim, a ich celem było Ramsau. Ta miejscowość nieodłącznie kojarzy się fanom z legendarnymi treningami Małysza na "kopycie". Tym razem m.in. Stoch będzie miał kilka dni na treningi na tym obiekcie. Trzykrotny mistrz olimpijski błyskawicznie poinformował o przyjeździe do Austrii w social mediach. Przy okazji zdradził, że jego ulubionym strojem służbowym jest dres. Wielu kibiców może jedynie pomarzyć o takim podejściu, jednak 35-latek jako skoczek ma pełne prawo do tego typu stroju.

"W Austrii na robocie. Co nosicie jako strój służbowy? Ja jestem team dres" - podpisał zdjęcie z przyjazdu do Austrii jeden z najwybitniejszych skoczków w historii.

Adam Małysz nowym prezesem PZN
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze