Tragedia!

Nie żyje czeski skoczek narciarski. Antonin Hajek zaginął kilka miesięcy temu, potwierdził się czarny scenariusz

2023-03-10 14:04

Tragedia! Nie żyje czeski skoczek narciarski, Antonin Hajek. 36-latek nie dawał znaku życia od niemal pół roku temu. Ostatnie informacje na temat skoczka łączyły go z pobytem w Malezji. Sprawą zajmowała się ambasada w Kuala Lumpur. Niestety, Czeski Związek Narciarski potwierdził najczarniejszy ze scenariuszy. Antonin Hajek nie żyje.

Antonin Hajek nie żyje. Tragiczna informacja obiegła świat skoków narciarskich. Czeski zawodnik rywalizował w Pucharze Świata w pierwszej i drugiej dekadzie XXI wieku. Kilkukrotnie ocierał się o podium konkursów, ale ostatecznie nigdy na nim nie stanął. Poszukiwania skoczka rozpoczęły się w październiku zeszłego roku. Niestety, Czeski Związek Narciarski przekazał najtragiczniejszą z możliwych informacji. Antonin Hajek zmarł.

Nie wiadomo, co tak naprawdę stało się Antoninowi Hajkowi. Okoliczności śmierci nie zostały ujawnione, a o samym zaginięciu czeskiego skoczka pisaliśmy więcej tutaj. Czeskie media informowały, że powodem zaginięcia 35-latka mogły być problemy osobiste. Były skoczek przed trzema laty poślubił fizjoterapeutkę czeskiej kadry, ale małżeństwo szybko się rozpadło z powodu romansu.

6/11/2022  Zaginął popularny skoczek. Szukają go nawet w Malezji! Obawiają się najgorszego

Kim był Antonin Hajek?

Antonin Hajek był popularnym czeskim skoczkiem. Regularnie startował w konkursach Pucharu Świata. Karierę zakończył w 2015 roku z powodu problemów zdrowotnych i słabych wyników. W 2010 roku został rekordzistą Czech w długości skoku (236 m).

Złe wieści w sprawie skoków w Zakopanem. Fani będą zaniepokojeni! Ryzyko coraz większe

Najlepszy sezon Antonina Hajka to 2009/2010. Zdobył wtedy aż 230 punktów. Dwukrotnie otarł się o podium, zajmując czwarte miejsca w Bad Mitterndorf i Sapporo. Tamtej zimy pięciokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce konkursów Pucharu Świata.

Antonin Hajek był dwukrotnym olimpijczykiem. Pojechał na igrzyska w Vancouver (2010 rok) i w Soczi (2014 rok).

QUIZ: Jak dobrze znasz Kubackiego, Stocha i Żyłę?

Pytanie 1 z 11
Który ze skoczków jest najstarszy?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze