Dawid Kubacki

i

Autor: MARKKU ULANDER/LEHTIKUVA VIA AP Dawid Kubacki

Występ Kubackiego

Nieprawdopodobna forma Dawida Kubackiego! Polski skoczek udowodnił to kilka razy, świetny prognostyk

2022-12-08 19:24

Puchar Świata w skokach narciarskich rozpoczęły się w 2022 roku wyjątkowo wcześnie. Pierwsze zawody odbyły się w Wiśle, dwa tygodnie później zawodnicy rywalizowali w fińskiej Ruce. W najbliższy weekend odbędzie się turniej w niemieckim Titisee-Neustadt. Na ten moment liderem jest Dawid Kubacki z przewagą pięciu punktów nad drugim Stefanem Kraftem.

Puchar Świata w skokach narciarskich rozpoczął się 4 listopada, wówczas przez weekend zawodnicy startowali w Wiśle. Oba konkursy zwyciężył Dawid Kubacki, dzięki czemu został liderem. Po dwóch tygodniach wszyscy skoczkowie zameldowali się w fińskiej Ruce, gdzie brązowy medalista olimpijski zajął kolejno czwarte i szóste miejsce, ale nie stracił prowadzenia w klasyfikacji generalnej. Kolejnym przystankiem dla zawodników jest niemieckie Titisee-Neustadt. Już w pierwszej sesji treningowej Kubacki pokazał się z jak najlepszej strony lądując na 139,5 metrze, tym samym przedstawił swoim rywalem, w jakiej dyspozycji przystępuje do najbliższego turnieju.

Kubacki zdeklasował rywali! Lider Pucharu Świata jest w formie

W drugiej oraz trzeciej sesji treningowej Kubacki ponownie okazał się najlepszy, tym razem lądując na 143 i 138 metrze. Gorzej spisywali się pozostali podopieczni Stefana Thurnbichlera. Kamil Stoch zajmował w pierwszych skokach w Titisee Neustadt kolejno: 9, 13 i 7 pozycję. Piotr Żyła kończył na na 15, 23 i 4 miejscu. 

Zawody w Titisee Neustadt są rozłożone na trzydniową rywalizację: w piątek odbędzie się konkurs indywidualny, w sobotę natomiast kibice mogą śledzić zawody mikstów, po czym w ostatnim dniu znowu wystartują skoczkowie na zasadach piątkowej batalii indywidualnej

W tym momencie na pierwszym miejscu w Pucharze Świata jest Dawid Kubacki, który ma zaledwie 5 punktów przewagi nad Stefanem Kraftem, a nad trzecim Anze Laniskiem 54 oczka. Inny z Polaków - Piotr Żyła zajmuje 5. miejsce z dorobkiem 182 punktów. 

Sonda
Czy Dawid Kubacki wygra Puchar Świata?
Dawid Kubacki po dwóch wygranych PŚ w Wiśle
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze