Nowe informacje ws. Klemensa Murańki. Wiemy, jak czuje się polski skoczek

2021-11-22 17:03
Klemens Murańka
Autor: Cyfra Sport Klemens Murańka

Klemens Murańka otrzymał dwa pozytywne wyniki w badaniach na obecność koronawirusa. To oznacza, że do czasu wyzdrowienia musi pozostać on w Rosji w specjalnej klinice. Lekarz polskiej kadry, Aleksander Winiarski, przekazał najnowsze informacje na temat objawów, jakie pojawiły się u skoczka i jego samopoczucia w trakcie izolacji.

Przypomnijmy, że problemy Klemensa Murańki zaczęły się już w sobotę, gdy okazało się, że otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Dzięki szczepieniom i zmianom w przepisach nie oznaczało to kwarantanny dla całego zespołu, jednak przysporzyło wiele problemów samemu zawodnikowi. Później okazało się, że kolejny test również wyszedł dodatni i z tego powodu Murańka musi pozostać w Rosji dłużej – został umieszczony w specjalnej klinice, w której odbywa kwarantannę. To zaś oznacza, że straci zawody w Kuusamo i wciąż nie jest pewne, czy zdąży powrócić na konkursy w Wiśle. Wiadomo jednak, jak czuje się polski skoczek.

Polski skoczek utknął w Rosji po konkursach Pucharu Świata. Wyląduje w specjalistycznym szpitalu

Co Marcelina Ziętek myśli o skoczku Piotrze Żyle? Sprawdź w galerii poniżej!

Lekarz kadry podał najnowsze informacje o stanie zdrowia Klemensa Murańki

Obecnie polski zawodnik przebywa w klinice w Jekaterynburgu na izolacji. Skończy się ona, gdy otrzyma on dwa negatywne wyniki na koronawirusa. Na miejscu jest lekarz kadry, Aleksander Winiarski. – W niedzielę Klemens miał lekki stan podgorączkowy i ból głowy. Czy wynikały one z infekcji, czy z powodu stresu, to trudno powiedzieć. Dzisiaj czuje się już lepiej, jest lekko zakatarzony, ale generalnie nie ma poważniejszych objawów – przekazał.

Apoloniusz Tajner ujawnia dlaczego Polacy słabo skaczą. "To wkrótce puści"

Niestety, o ile fizycznie Murańka czuje się lepiej, to gorzej jest z nastawieniem mentalnym. – Najgorsza dla Klemensa jest sama izolacja. Jest przygnębiony, bo uciekają mu starty w kolejnych konkursach i obawia się, że będzie musiał kilka dni na tej kwarantannie spędzić – dodał Winiarski cytowany przez WP SportoweFakty.

Obecnie tylko Klemens Murańka jest zakażony koronawirusem. U reszty zawodników testy dały wyniki negatywny. – Musimy pamiętać o tym, że szczepienie nie chroni w stu procentach przed zakażeniem. Przede wszystkim dzięki szczepieniu, z reguły, łagodniej przechodzimy infekcję. I w przypadku Klemensa to zadziałało, bo oprócz bólu głowy, podwyższonej temperatury i lekkiego zapalenia dróg oddechowych, wszystko jest u niego w porządku – wyjaśnia lekarz polskiej kadry skoczków.

Sonda
Czy powinni pozwolić Murańce wrócić do Polski bez przeszkód?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze