Polski skoczek utknął w Rosji po konkursach Pucharu Świata. Wyląduje w specjalistycznym szpitalu

2021-11-22 9:54
Klemens Murańska widzi przyszłość
Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Klemens Murańska widzi przyszłość

Niestety, nie spełniły się nadzieje na planowe opuszczenie Rosji. Klemens Murańka (27 l.) musi pozostać w tym kraju prawdopodobnie jeszcze przez 10 dni. Jak podał Kacper Merk z Eurosportu - test antycovidowy wykonany w niedzielę w trzech rosyjskich laboratoriach dał wynik pozytywny. Natomiast reszta ekipy jest zdrowa.

Dla młodego zakopianina sezon Pucharu Świata rozpoczął się w piątek, kiedy nie przeszedł on kwalifikacji do pierwszego konkursu w Niżnym Tagile. Nie wiadomo teraz, kiedy będzie mógł powrócić na rozbieg. Teoretycznie wyobrażalne jest to 3 grudnia na skoczni im. Małysza w Wiśle. - tego dnia zaplanowana jest kwalifikacja do piątego w tym sezonie konkursu indywidualnego. Dzisiaj jednak nie sposób przewidzieć, jak się sprawy potoczą. Nie jest jasne, ile potrwać może zastosowana w sobotę izolacja, a następnie – po teście negatywnym – kwarantanna.

NIE PRZEGAP! To już absolutny koniec dla Apoloniusza Tajnera. Nadzieja prysła, nie ma już żadnego wyjścia

Puchar Świata: Murańka z koronawirusem. Utknął w Rosji

Klemens Murańka szczepił się przeciw koronawirusowi w maju szczepionką firmy Johnson, podobnie jak cała kadra. Przed wylotem do Rosji miał lekki katar, ale test PCR dał wynik negatywny. Obecność Covidu-19 wykryły w Niżnym Tagile testy wykonane w sobotę i w niedzielę (ten ostatni przesłany został do trzech odrębnych laboratoriów). Sam zawodnik deklarował, że czuje się znakomicie. Podobno miał tylko nieznacznie podwyższoną temperaturę.

Co Marcelina Ziętek myśli o skoczku Piotrze Żyle? Sprawdź w galerii poniżej!

Do specjalistycznego szpitala w Jekatierynburgu (ok. 150 km) przewiezione mają być dzisiaj trzy zakażone osoby: Klemens Murańka, Decker Dean z USA i niezidentyfikowana osoba z reprezentacji Niemiec. 

W niedzielę wieczorem testom PCR poddane zostały pełne ekipy Polski i Niemiec. W poniedziałkowe południe czasu miejscowego przyszły wyniki - wszystkie negatywne. Skoczkowie mogą więc swobodnie trenować na obiekcie Bocian w poniedziałek i wtorek. W środę zaplanowany jest lot czarterowy do Kuusamo w Finlandii na kolejne konkursy Pucharu Świata.

W Rosji pozostanie trener asystent Radek Żidek, który ma asekurować Klemensa Murańkę i wrócic wraz z nim do kraju.

Sonda
Czy powinni pozwolić Murańce wrócić do Polski bez przeszkód?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze