To już absolutny koniec dla Apoloniusza Tajnera. Nadzieja prysła, nie ma już żadnego wyjścia

2021-11-21 14:06
Smutne wiesci dla Tajnera
Autor: Autor: SE Smutne wiesci dla Tajnera

Apoloniusz Tajner to jedna z postaci, które stworzyły podwaliny do wielkich sukcesów polskich skoczków narciarskich. Jeszcze jako trener wyszlifował talent Adama Małysza. Później Tajner przejął stery w Polskim Związku Narciarskim i jego decyzje sprawiły, że doczekaliśmy się nie tylko wielkich indywidualności, lecz także wspaniałej drużyny. Teraz jednak jego misja dobiega już końca i nie ma żadnych nadziei na jej przedłużenie.

Apoloniusz Tajner to postać, której polskim kibicom skoków narciarskich przedstawiać nie trzeba. Legendarny trener Adama Małysza cieszył się przez lata wielką popularnością wśród fanów skoków narciarskich. Po latach spędzonych na stanowisku trenera biało-czerwonej reprezentacji zdecydował się na podjęcie nowych wyzwań. Przejął stery w Polskim Związku Narciarskim i od 16 lat (pierwotnie jako kurator) pilnuje, by naszym sportowcom niczego nie brakowało. Jego trafione decyzje o kolejnych trenerach Polaków sprawiły, że doczekaliśmy się świetnej drużyny skoczków. Jednak przepisy są nieubłagane i Tajner po raz ostatni w sezonie zimowym będzie sprawował swoją funkcję. Sam zainteresowany w rozmowie z Onetem zaznaczył, że chętnie kontynuował swoją misję, ale jest w tej sytuacji bezradny.

Niemcy podjęli decyzję, która dotknie polskich skoczków! Kibice będą zawiedzeni, bezlitosne stanowisko

Od trenera do prezesa. W galerii poniżej możecie zobaczyć, jak na przestrzeni lat zmieniał się Apoloniusz Tajner:

Apoloniusz Tajner odchodzi. To już absolutny koniec

Apoloniusz Tajner musiał liczyć się z tym, że wobec przepisów będzie musiał ustąpić. Mógł mieć małą nadzieję na ich zmianę, bo taka zawsze jest możliwa, ale to nie nastąpiło i zimowy sezon 2021/22 będzie jego ostatnim w roli prezesa PZN. - Bardzo chętnie kontynuowałbym to, co robię. Nie czuję się jeszcze wypalony. Przepisy są jasne i dla mnie to ostatnie miesiące w fotelu prezesa PZN - przekazał Onetowi w szczerym wywiadzie na temat tego, co udało mu się osiągnąć jako sternikowi PZN.

Po tym, co zrobił Kamil Stoch, Adam Małysz powiedział tylko jedno słowo. Naprawdę tak o nim myśli!

Adam Małysz zastąpi Apoloniusza Tajnera w PZN?

Wśród potencjalnych kandydatów na prezesa PZN wielu ekspertów wymienia Adama Małysza. Do tych rewelacji odniósł się sam Apoloniusz Tajner. - Adama nikt nie namówi na nic. On musi sam podjąć decyzję - powiedział zdecydowanym tonem obecny wciąż prezes Polskiego Związku Narciarskiego. Adam Małysz od jakiegoś czasu zaangażowany jest w pracę PZN. Legendarny skoczek z Wisły postanowił podjąć się nowych wyzwań i pełni rolę dyrektora naszej kadry skoczków. Obowiązki wypełnia wzorowo i sam wydaje się doskonale odnajdować w tej roli.

QUIZ. Kasina Wielka, Ząb czy Żywiec. Skąd pochodzą polskie gwiazdy?

Pytanie 1 z 13
Zaczynamy od czegoś bardzo prostego! Skąd pochodzi Kamil Stoch?
Kamil Stoch i świetne wieści
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze