SKOKI DZISIAJ O której godzinie skoki narciarskie dzisiaj 30 grudnia 2022 piątek Turniej Czterech Skoczni 30.12.2022 to dzień przerwy!

i

Autor: AP SKOKI DZISIAJ O której godzinie skoki narciarskie dzisiaj 30 grudnia 2022 piątek Turniej Czterech Skoczni 30.12.2022 to dzień przerwy!

Turniej Czterech Skoczni

O której godzinie skoki dzisiaj piątek 30 grudnia 2022 Turniej Czterech Skoczni 30.12 to dzień przerwy!

2022-12-30 14:56

O której godzinie skoki narciarskie dzisiaj 30 grudnia 2022 Turniej Czterech Skoczni Piątek 30.12.2022 to dzień przerwy! Kibice skoków narciarskich po emocjach w Oberstdorfie czekają już na konkurs w Ga-Pa. Trwa Turniej Czterech Skoczni, a rywalizacja o Złotego Orła jest pasjonująca. Wczoraj Piotr Żyła i Dawid Kubacki wskoczyli na podium, a Kamil Stoch był w pierwszej dziesiątce. Inauguracja TCS wypadła zatem znakomicie dla reprezentantów Polski. Ale królem Oberstdorfu został Norweg Halvor Egner Granerud, który wygrał z dużą przewagą, pokazując niesamowitą moc. Czy Polacy będą w stanie zatrzymać Norwega w boju z Złotego Orła dla zwycięzcy TCS? Sprawdź, czy są skoki dzisiaj 30.12 TCS.

Spis treści

O której godzinie skoki dzisiaj? Niestety fani skoków narciarskich muszą uzbroić się w cierpliwość, bo piątek 30 grudnia 2022 to w Turnieju Czterech Skoczni dzień przerwy, w którym skoczkowie przemieszczą się z Oberstdorfu do Ga-Pa, gdzie będą kontynuować rywalizację w TCS. A ta zapowiada się bardzo ciekawie. W Oberstdorfie Piotr Żyła wskoczył na drugą lokatę już po pierwszej serii i utrzymał ją do końca, naciskany przez Dawida Kubackiego. – Moja noga poszła dzisiaj full ogień. Już więcej nie dało się dzisiaj ze mnie wykrzesać. Najważniejsze, że dałem full gaz – powiedział po konkursie Żyła przed kamerą Eurosportu i wydał dziki okrzyk triumfatora.

O której godzinie skoki narciarskie dzisiaj 30 grudnia 2022 TCS Czy są skoki w piątek 30.12

Skoki w Oberstdorfie były pierwszą odsłona w Turnieju Czterech Skoczni, w którym walka toczy się o duże pieniądze. Zwycięzca tak jak rok temu zgarnie dodatkową premię w wysokości 100 tysięcy franków szwajcarskich. Polscy skoczkowie do tej pory aż pięć razy triumfowali w TCS. Czy zdarzy się ten szósty raz? Noworoczne zmagania na skoczniach narciarskich Niemiec i Austrii rozpoczną się już dzisiaj. Turniej Czterech Skoczni jest rozgrywany od 70 lat. Ma w sobie coś magicznego, łącząc rywalizację na czterech różnych obiektach i będąc jedną z nielicznych wielkich imprez sportowych na przełomie roku. Dzisiaj konkurs w Oberstdorfie.

SKOKI DZISIAJ 30.12.2022 O której godzinie skoki narciarskie Turniej Czterech Skoczni

Triumfator TCS otrzymuje m.in. figurkę złotego orła. Dodatkowa atrakcja to system pucharowy w pierwszej kolejce każdego z konkursów: rywalizacja parami, w której do drugiej serii przechodzą tylko lepsi w parze (plus pięciu szczęśliwych przegranych z najwyższymi notami). – Jestem zwolennikiem tego systemu, bo wnosi coś ciekawego, niespotykanego gdzie indziej – mówi Adam Małysz, pierwszy polski triumfator TCS (edycja 2000–2001). – Te cztery skocznie wyglądają dzisiaj inaczej niż 20 lat temu. Wtedy były bardziej strome, wyżej się leciało nad zeskokiem. Teraz są nowocześniejsze i bezpieczniejsze - dodał Adam Małysz.

O której godzinie skoki dzisiaj piątek 30 grudnia 2022 to dzień przerwy Turniej Czterech Skoczni

Dawid Kubacki długo czekał na oddanie skoku w pierwszej kolejce. Sędziowie czekali, aby powrócił niekorzystny wiatr, jaki towarzyszył poprzednim zawodnikom i aby warunki były w miarę podobne. Dawid nie stracił koncentracji i uzyskał drugą odległość serii (140,5 m), tylko zachwiane lądowanie dało mu punkt straty do wicelidera, Piotra Żyły. – Jestem częściowo zadowolony. Trochę punktów uciekło przy lądowaniu w pierwszym skoku i parę metrów odległości w drugim, po spóźnionym odbiciu – powiedział po konkursie. To jego siódme podium w Pucharze Świata 2022/2023. Żaden z rywali nie może się poszczycić takim bilansem.

O KTÓREJ SKOKI DZISIAJ 30.12.2022 Turniej Czterech Skoczni 30 grudnia 2022 to dzień przerwy!

Kamilowi Stochowi uciekła w finale szósta pozycja zajmowana po pierwszej serii. Czekał nie mniej niż 10 minut na oddanie skoku. Szacunek dla niego, że nie wypadł z dziesiątki. Halvor Egner Granerud był najlepszy w środowej kwalifikacji i w każdej z dwóch serii czwartkowego konkursu na Schattenbergschanze. Nie tylko pofrunął najdalej (142,5 m i 139 m), ale uczynił to z obniżonego rozbiegu. Wygrał drugi konkurs pucharowy w sezonie, a jego przewaga i styl, w jakim to osiągnął, pokazują, że powróciła jego mistrzowska forma sprzed dwóch lat.

Poniżej program zawodów w Garmisch-Partenkirchen

Sobota, 31.12.2022

  • 11:45 - Oficjalny trening
  • 14:00 - Kwalifikacje

Niedziela, 01.01.2023

  • 12:30 - Seria próbna
  • 14:00 - Pierwsza seria konkursowa (KO)

SKOKI DZISIAJ O której godzinie 30.12 piątek Turniej Czterech Skoczni

Adam Małysz widzi realne szanse, aby kolekcja polskich zwycięstw powiększyła się w tej edycji. – Z naszych zawodników widzę wśród faworytów Dawida Kubackiego i Piotra Żyłę, którzy mają stabilną formę, ale także Kamila Stocha. A z innych krajów nieobliczalny Norweg Granerud, o ile będzie wykonywał dwa równe skoki w konkursach, a także Słoweniec Lanišek i Austriak Kraft - analizuje Małysz. Podobnie przewiduje były prezes PZN Apoloniusz Tajner.Kubacki, Stoch i Żyła są w stanie znaleźć się w ścisłej czołówce turnieju – mówi. – Są naprawdę w wysokiej formie. Ale ta impreza wymaga ośmiu dobrych skoków, więc dużo zależy od dyspozycji dnia i od warunków atmosferycznych, na jakie się trafi. W doskonałej formie są teraz rywale – Lanišek i Kraft. Ponadto może ktoś wyskoczyć z drugiego szeregu, co w tej imprezie zdarza się nierzadko – zaznacza Tajner.

Skoki narciarskie dzisiaj 30.12.2022 O której dzisiaj skoki w TCS

Niestety kibice skoków narciarskich muszą uzbroić się w cierpliwość. Piątek 30 grudnia 2022 to dzień, w którym skoczkowie narciarscy przemieszczą się z Oberstdorfu do Ga-Pa, gdzie będą kontynuować rywalizację w Turnieju Czterech Skoczni. Na 30 grudnia zaplanowano za to rywalizację w PŚ kobiet w Ljubnie. O godzinie 14.30 początek kwalifikacji.

Skokomania | 28.12.2022
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze