Piotr Żyła w dzieciństwie - GALERIA

i

Autor: Paweł Skraba / Super Express Piotr Żyła w dzieciństwie - GALERIA

PŚ w Lahti

O której skoki dzisiaj 1.03? PŚ w Lahti skoki narciarskie GODZINA Skoki dzisiaj 1.03 o której? Puchar Świata Lahti kiedy?

2024-03-01 13:19

O której skoki dzisiaj 1.03? PŚ w Lahti skoki narciarskie GODZINA Skoki dzisiaj 1.03 o której? Puchar Świata Lahti kiedy? Puchar Świata skokach wrócił do Europy i z Niemiec przenosi się ponownie do Finlandii. Po lotach narciarskich wracamy też do rywalizacji na mniejszych skoczniach, ale nie oznacza to braku emocji! Z Polaków w fińskich zawodach zabraknie Dawida Kubackiego, który ma odpocząć przed samą końcówką sezonu. Sprawdź, o której skoki dzisiaj 1 marca w Lahti.

O której skoki dzisiaj 1.03? PŚ w Lahti skoki narciarskie GODZINA Skoki dzisiaj 1.03 o której?

Ostatni weekend w Pucharze Świata był dla Polaków średnio udany – czyli tak, jak większość zawodów. Z jednej strony Polacy w składzie Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł do końca walczyli o podium w konkursie duetów na mamucie w Oberstdorfie, ale w zawodach indywidualnych już tak dobrze nie było. Zniszczoł i Żyła zajmowali raczej odległe miejsca, za to Kamil Stoch zajmował 12. i 11. miejsce. Zdecydowanie najgorzej radził sobie Dawid Kubacki, który nie zapunktował w ogóle na niemieckim mamucie.

Puchar Świata Lahti kiedy? O której skoki dzisiaj 1 marca w Lahti?

Trener Thomas Thurnbichler uznał, że Kubacki potrzebuje odpoczynku i na zawody w Lahti wybrał Piotra Żyłę, Kamila Stocha, Aleksandra Zniszczoła, Pawła Wąska i Macieja Kota. Trudno ocenić, na co stać obecnie polskich zawodników – Aleksander Zniszczoł w ostatnim czasie był liderem kadry, jednak w Oberstdorfie nie radził sobie najlepiej, z kolei Kamil Stoch znów zaczął się uśmiechać i czerpać radość ze startów, i może pokazać swoją moc. Jak zwykle trudno też ocenić, co tym razem pokaże Piotr Żyła – który raz jest najlepszy z Polaków, a raz potrafi nie awansować do konkursu.

Pierwszy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti odbędzie się w piątek, 1 marca. Zawody rozpoczną się o godzinie 17:00. Transmisja z zawodów na kanałach Eurosportu, stream online dostępny będzie także w Playerze. Relacja na żywo z PŚ w Lahti na sport.se.pl.

Najnowsze