Jernej Damjan

i

Autor: Andrzej Lange Jernej Damjan

OFICJALNIE: Słynny skoczek zakończył karierę! To medalista mistrzostw świata

2021-05-13 9:50

Na skoczniach całego świata nie brakuje zawodników, którzy z powodzeniem rywalizują z czołówką od lat! Niestety, niewielu z nich jest jak Noriaki Kasai. Coraz więcej znanych skoczków decyduje się na zakończenie sportowej kariery. Teraz rozbrat z nartami ogłosił popularny słoweński skoczek i wielokrotny medalista mistrzostw świata, Jernej Damjan.

Skoczkowie z całego świata powoli zaczynają przygotowania do nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Niestety, nie wszystkich zawodników znanych z ostatnich lat zobaczymy także w nadchodzącym sezonie rywalizacji o Kryształową Kulę. O punkty Pucharu Świata nie powalczy jeden z bardziej znanych i popularnych zawodników, Jernej Damjan. Ten ogłosił zakończenie sportowej kariery.

Karolina Małysz zdecydowała się wyjawić ważny sekret. Córka Adama ma wielką słabość do...

Puchar Świata. Jernej Damjan zakończył karierę

Jernej Damjan ogłosił zakończenie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Słoweniec opublikował obszerny wpis w tym temacie na swoim Instagramie. - W życiu każdego człowieka przychodzi czas na zmiany, a w karierze każdego skoczka przychodzi czas pożegnania z lataniem. Dla mnie ten moment nadszedł teraz. Ten niesamowity sport był numerem 1 przez prawie 28 lat. Teraz moje ciało mówi, że ma dość - pisał na Instagramie Jernej Damjan.

Jernej Damjan - OSIĄGNIĘCIA

Jernej Damjan ma na swoim koncie cztery medale mistrzostw świata - po dwa w narciarstwie klasycznym i lotach narciarskich. Słoweniec dwukrotnie wygrywał w konkursach Pucharu Świata. Łącznie stawał na podium osiem razy. Najlepszym sezonem Damjana była zima 2014/2015! Zdobył wtedy 535 punktów.

Konferencja dotycząca bezpieczeństwa sportowców na 100 dni przed Igrzyskami Olimpijskimi
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze