Z kim skaczą Polacy w Bischofshofen? RYWALE PARY KO: Skoki narciarskie 5.01 Bischofshofen - rywale Polaków

i

Autor: AP PHOTO Z kim skaczą Polacy w Bischofshofen? RYWALE PARY KO: Skoki narciarskie 5.01 Bischofshofen - rywale Polaków

Wtopa przed TCS

Ogromna wpadka organizatorów TCS przed kolejnym konkursem. Zawodnicy nie mogli z niej skorzystać! Blamaż

2023-01-05 17:04

71. edycja Turnieju Czterech Skoczni dobiega końca. Po trzech konkursach kolejno: Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen oraz Innsbruck na pierwszej pozycji znajduje się Halvor Egner Granerud, który posiada aż 23,3 punktów przewagi nad drugim Dawidem Kubackim. Przed ostatnimi zawodami kibice byli świadkami ogromnej wpadki przez organizatorów, przez co skoczkowie przed kwalifikacjami nie mogli skorzystać z wyciągu.

Przed wszystkimi fanami skoków narciarskich został ostatni konkurs w ramach 71. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Wszyscy skoczkowie po trzech zawodach, które odbyły się w Oberstodorfie, Garmish-Partenkirchen oraz Innsbrucku szykują się do rywalizacji na obiekcie w Bischofshofen. Na ten moment na czele znajduje się Norweg - Halvor Egner Granerud, mający bardzo dużą zaliczkę, bo aż 23,3 pkt przewagi nad drugim Dawidem Kubackim. Polacy mogą być zadowoleni z występów "Biało-Czerwonych", ponieważ oprócz 32-latka na dobrych pozycjach znajdują się Piotr Żyła (4. miejsce) oraz Kamil Stoch ( 5. miejsce). Dwukrotnemu medaliście olimpijskiemu trudno będzie wyszarpać ostateczne zwycięstwo przy znakomitej formie wcześniej wspomnianego Norwega.

Wielka wpadka organizatorów! Skoczkowie nie mogli skorzystać z wyciągu przed kwalifikacjami

Przed kwalifikacjami w Bischofshofen w studiu "Eurosport", jeden z ekspertów - Jakub Kot zauważył, że skoczkowie wchodzą na górę o własnych siłach, co od razu przekazał. - Wygląda na to, że skoczkowie postanowili chyba odpuścić kwalifikacje - rozpoczął Kot. Po chwili dodając - Tak serio to zepsuł się po prostu wyciąg. Wszyscy skoczkowie podchodzą zakosami na nogach. Zawodnicy muszą iść na nogach, chyba, że zaraz busy będą czekały.

Ostatni konkurs w ramach Turnieju Czterech Skoczni odbędzie się 6 styczna, pierwsza seria jest zaplanowana na godzinę 16:30. Warto przypomnieć, że rekordzistą na austriackiej skoczni jest Dawid Kubacki, który w 2019 roku wylądował na 145 metrze. 

Sonda
Czy Dawid Kubacki jest w stanie sięgnąć po Kryształową Kulę w sezonie 2022/23?
Dawid Kubacki po dwóch wygranych PŚ w Wiśle
Najnowsze