Halvor Egner Granerud

i

Autor: AP PHOTO Halvor Egner Granerud

Rozbił bank

Ogromne zarobki Halvora Egnera Graneruda. Takiej sytuacji nie było od wielu lat, miliony na koncie Norwega

2023-04-09 15:27

Halvor Egner Granerud w niedawno zakończonym sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich był bezsprzecznie najlepszym zawodnikiem. Reprezentant Norwegii w wielu konkursach zajmował miejsca na podium, a niekiedy wręcz deklasował rywali. Świetna dyspozycja na skoczni przełożyła się na ogromna wypłatę. Tak wielkich pieniędzy jak Granerud nie zarobił nikt w ostatnich kilkunastu latach.

Halvor Egner Granerud po raz drugi w karierze mógł cieszyć się ze zdobycia kryształowej kuli. Po rocznej przerwie wrócił na szczyt i ponownie zdominował Puchar Świata. Początkowo zanosiło się na to, że Dawid Kubacki może sięgnąć po to trofeum. Ale od Turnieju Czterech Skoczni reprezentant Norwegii był w zasadzie nie do pokonania, co przełożyło się na rosnącą przewagę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Granerud zarobił miliony. Norweg rozbił bank

W sumie wygrał dwanaście konkursów, a zdecydowanie częściej zajmował miejsce na podium. Końcówka sezonu być może nie była w jego wykonaniu wybitna, ale już wcześniej Granerud zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej. Świetna postawa na skoczni przekłada się rzecz jasna na wysokie zarobki. Jak podaje ""Nettavisen" skoczek wzbogacił się po sezonie o prawie 5,1 miliona koron.

Dom Adama Małysza zapiera dech w piersiach! Tak mieszka "Orzeł z Wisły", posiadłość jakiej można zazdrościć

W przeliczeniu na złotówki daje to około 2 mln. - Takie zarobki to rzadkość w świeci skoków. Ostatnim, który zarobił więcej był Gregor Schlierenzauer – 524 tysiące franków szwajcarskich w sezonie 2008/09 - napisali norwescy dziennikarze. Największe jednorazowe sumy Granerud zgarnął w Turnieju Czterech Skoczni (100 tys. franków szwajcarskich) oraz w Raw Air (50 tys. szwajcarskiej waluty).

Sonda
Czy Halvor Egner Granerud obroni Kryształową Kulę?
Najnowsze