Kamila Karpiel

i

Autor: Cyfra Sport Kamila Karpiel

Ogromne zmiany w reprezentacji Polski w skokach narciarskich! Sensacyjne nazwisko, PZN zatwierdził kadrę

2022-05-17 22:26

Po nieudanym olimpijskim sezonie polskie skoki przechodzą prawdziwą rewolucję. W męskiej reprezentacji doszło do sporych zmian, jednak trzon zespołu pozostał niezmieniony. Tymczasem kobieca reprezentacja przeszła prawdziwe trzęsienie ziemi. Zgodnie z zapowiedziami doszło do wyraźnego podziału kadry, a Łukasz Kruczek stracił posadę trenera. Jednym z dwóch głównych szkoleniowców został aktywny zawodnik!

O ile burza z polskimi skoczkami wybuchła dopiero pod koniec sezonu, gdy ogłoszono rozstanie z Michalem Doleżalem, o tyle o złej atmosferze wśród kobiet mówiło się od dłuższego czasu. W ostatnich miesiącach kibice raz po raz dowiadywali się o brudach z szatni, a do publicznej wiadomości przedostały się wiadomości o konfliktach. Można powiedzieć, że reprezentacja Polski kobiet podzieliła się na dwa obozy. Jeden z nich reprezentowała Kamila Karpiel, której nie pasowały metody Łukasza Kruczka, z kolei doświadczonego trenera bardzo ceniła Nicole Konderla. Ostatecznie polskie skoczkinie zupełnie zawaliły występ na igrzyskach olimpijskich w Pekinie, po czym stało się jasne, że zmiany są konieczne. Kruczek stracił posadę, a Polski Związek Narciarski postanowił przeorganizować strukturę całej kadry!

Horngacher dostanie białej gorączki? Polacy po wielkiej aferze postawili na swoim, to może być tajna broń

Obecnie skoczkowie szykują formę na kolejny sezon. Piotr Żyła spędza mnóstwo czasu z ukochaną Marceliną Ziętek

Ogromne zmiany w reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Sensacyjne nazwisko

O reorganizacji kadry narodowej kobiet mówiło się od kilku tygodni, ale dopiero 17 maja oficjalnie zatwierdzono zmiany. Tym samym przestała istnieć jedna kadra kobiet, która została rozbita na dwie grupy treningowe - beskidzką i podhalańską. Do grupy objętej tym szkoleniem trafiły trzy najlepsze skoczkinie: Kinga Rajda, Kamila Karpiel i Nicole Konderla. Z kolei sześć pozostałych zawodniczek tworzy kadrę młodzieżową: Anna Twardosz, Pola Bełtowska, Natalia Słowik, Sara Tajner, Paulina Cieślar i Wiktoria Przybyła. Największym zaskoczeniem jest nazwisko jednego z głównych trenerów!

Nie zgadniesz, co zrobił Piotr Żyła podczas wesela. Tak bawił się z ukochaną Marceliną Ziętek na weselu. Jest nagranie!

Sonda
Czy śledzisz skoki narciarskie kobiet?

Za szkolenie na Podhalu będzie odpowiadał Marcin Bachleda, który był już pierwszym trenerem reprezentacji, a w żeńskich skokach pracuje nieprzerwanie od 2018 roku. Prawdziwą sensacją jest jednak nominacja na trenera odpowiedzialnego za szkolenie w Beskidach. Głównym szkoleniowcem w tym ośrodku został bowiem Szczepan Kupczak! Jest to wciąż aktywny kombinator norweski, który zamierza łączyć pracę ze skoczkiniami z przygotowaniami do przyszłorocznych mistrzostw świata w Planicy. 

Przede mną debiut trenerski. Jest to niewątpliwie duże wyzwanie dla mnie, ale nie czuję strachu. Myślę, że przez lata nabyłem sporo wiedzy i umiejętności, którymi będę mógł się teraz podzielić i je zweryfikować - przyznał dwukrotny olimpijczyk.

Tak jak już wcześniej wspominałem, nie wybieram się jeszcze na sportową emeryturę. Moim celem będą Mistrzostwa Świata Seniorów w Planicy, do których będą przygotowywał się indywidualnie, w formie dwutorowej. Wiem, że przy odpowiednim planowaniu nie będzie to dla mnie problemem i nie będzie to kolidowało z trenowaniem zawodniczek. Część ćwiczeń będziemy realizowali wspólnie, co według mnie może być dodatkowym atutem i może pozytywnie wpłynąć na jakość treningu. Uważam, że taki układ będzie też dodatkową formą motywacji dla dziewczyn i okazją do wymiany myśli z kimś, kto nadal znajduje się w reżimie treningowym - dodał nowy trener reprezentacji Polski.

Kadra Narodowa Kobiet

 1. Nicole Konderla – KS AZS AWF Katowice
 2. Kinga Rajda – KS AZS AWF Katowice
 3. Kamila Karpiel – AZS Zakopane 

Kadra Narodowa Młodzieżowa Kobiet

 1. Anna Twardosz – KS AZS AWF Katowice
 2. Pola Bełtowska – AZS Zakopane
 3. Natalia Słowik – AZS Zakopane
 4. Sara Tajner – SSR LZS Sokół Szczyrk
 5. Paulina Cieślar – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 6. Wiktoria Przybyła – SSR LZS Sokół Szczyrk

Sztab szkoleniowy:

 1. Szczepan Kupczak – trener odpowiedzialny za grupę regionalną w Beskidach
 2. Marcin Bachleda – trener odpowiedzialny za grupę regionalną na Podhalu
 3. Wojciech Tajner – trener odpowiedzialny za pracę z grupą dziewcząt w SMS Szczyrk
 4. Jakub Kot – trener odpowiedzialny za pracę z grupą dziewcząt w SMS Zakopane 
Thomas Thurnbichler przed startem przygotowań do nowego sezonu
Najnowsze