Kamil Stoch

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express Kamil Stoch

Jasna deklaracja

Padły stanowcze słowa o Kamilu Stochu. Prawda o mistrzu powiedziana wprost, trener nie gryzł się w język

2022-12-05 15:00

Kamil Stoch nie do końca może być zadowolony z początku Pucharu Świata w tym sezonie. W Wiśle miał ogromnego pecha, bo przed jednym z konkursów został zdyskwalifikowany za niewłaściwy kombinezon, a w Ruce miał problemy z dostosowaniem się do obiektu. Fani wciąż wierzą, że mistrz zacznie skakać na miarę swoich możliwości. Trener współpracujący z kadrą również nie ma wątpliwości, że lepsza forma Stocha przyjdzie.

Początek sezonu w Pucharze Świata w skokach narciarskich w wykonaniu reprezentantów Polski jest całkiem niezły. Zwłaszcza Dawid Kubacki i Piotr Żyła mogą być zadowoleni ze swojej formy. Pierwszy z wymienionych zawodników wygrała dwa premierowe konkursy sezonu, a w Ruce również zajmował wysokie miejsca. Jest więc nadzieja, że i kolejne konkursy będą w jego wykonaniu udane.

Trener wprost o Kamilu Stochu. Nie ma co do tego wątpliwości

Nieco inaczej radzi sobie Kamil Stoch. Jak na razie nie zameldował się jeszcze w czołówce. W dodatku przed drugimi zawodami trzykrotny mistrz olimpijski został zdyskwalifikowany i nie miał szansy rywalizacji o punkty. Po treningach w Ruce przyznawał natomiast, że ma problemy z ustabilizowaniem sylwetki. Podczas rywalizacji w Finlandii nie zajął miejsca w czołowej dziesiątce. Krzysztof Biegun, trener współpracujący z kadrą w rozmowie z TVP Sport stwierdził, że Stoch jest walczakiem i na pewno nie powiedział ostatniego słowa. - Doskonale wiemy, na co go stać. Nie złoży broni. Ma taki styl, że trochę wolniej się rozpędza. Ma drobne problemy techniczne - zdradził Biegun.

- Nie zmienia to jednak faktu, że w poprzednich latach zdarzało mu się gorzej zacząć, a kończył świetnie. Ma czas na poprawki. To fighter. Będzie walczył o kolejne wygrane - dodał szkoleniowiec. Biegun powiedział również, że atmosfera w kadrze jest pozytywna. - Nastrój w kadrze jest bardzo dobry. Jesteśmy zmotywowani. Chcemy walczyć o kolejne wysokie miejsca. Trener nie wprowadził zmian w składzie na kolejne dwa weekendy - wyjawił.

Co trzeba PILNIE zmienić w polskiej kadrze?

Posłuchaj oceny piłkarzy i trenera po mundialu w Katarze!

Listen to "KTO ZROBI PORZĄDEK W KADRZE? Oceniamy Polaków na Mistrzostwach Świata." on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze