Thomas Thurnbichler

i

Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS Thomas Thurnbichler

Wraca PŚ

Thomas Thurnbichler powołał kadrę na Puchar Świata. Zaskakująca decyzja

2022-12-05 12:52

Skoczkowie narciarscy wracają do gry. Trener polskiej kadry Thomas Thurnbichler poinformował, kogo zabierze na dwa najbliższe weekendy Pucharu Świata w Titisee-Neustadt i Engelbergu. Austriacki szkoleniowiec zaskoczył, mając na uwadze to, co działo się podczas ostatnich konkursów Pucharu Świata w Ruce.

Polscy piłkarze odpadli z katarskiego mundialu, co nie oznacza, że Polacy nie będą walczyć o Puchar Świata. Teraz do głosu dojdą skoczkowie, którzy – choćby ze względu na trwające MŚ – mają bardzo chaotycznie zaplanowane starty na początku sezonu. Po bardzo porannych skokach w Ruce przyszła kolejna przerwa, ale od najbliższego weekendu w Titisee-Neustadt przerw już nie będzie. Thomas Thurnbichler i jego kadra wybierają się do Niemiec. Austriacki szkoleniowiec powołał do kadry tych samych skoczków, których zabrał do Finlandii.

Sekret Thomasa Thurnbichlera ujrzał światło dzienne. Wymowny gest trenera polskich skoczków, to znaczy wiele

Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł i Tomasz Pilch pokażą się kibicom na Hochfirstschanze w Titisee. Wielu może zastanawiać obecność trzech ostatnich z wymienionych, bowiem podczas weekendu w Ruce żaden z nich nie zdobył choćby jednego punktu do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Ta sama ekipa, jeśli nie dojdzie do żadnych kontuzji, ma wybrać się również na przedświąteczny Puchar Świata w Engelbergu.

Wielki rywal Kamila Stocha nie wytrzymał! Prześmiewczy wpis po blamażu Niemców na mundialu, nie mógł się powstrzymać

Plan na Titisee wygląda następująco: - W piątek kwalifikacje o godz. 10:00 (transmisja w Eurosporcie 1 i player.pl)- W sobotę konkurs drużyn mieszanych o godz. 11:45 (Eurosport 1 i player.pl)- W niedzielę kwalifikacje do drugiego konkursu (godz. 14:30 w Eurosporcie 1 i player.pl) i konkurs o 15:45 (TVN, Eurosport 1 i player.pl)

Dawid Kubacki po dwóch wygranych PŚ w Wiśle
Najnowsze