Thomas Thurnbichler

i

Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS Thomas Thurnbichler

Wyciekło zdjęcie

Sekret Thomasa Thurnbichlera ujrzał światło dzienne. Wymowny gest trenera polskich skoczków, to znaczy wiele

2022-12-04 9:05

Thomas Thurnbichler stosunkowo krótko współpracuje z polskimi skoczkami, ale szybko złapał z nimi wspólny język. Świadczą o tym pierwsze sukcesy, jakie ma już na koncie reprezentacja Polski pod jego wodzą. Dla Austriaka jest to pierwsza tak poważna praca i widać, że wiele dla niego znaczy. Choćby po jednym wymownym geście, jaki ostatnio wykonał. Thurnbichler zdradził pewien sekret!

Thurnbichler szybko ugasił pożar, jaki wybuchł po decyzji Polskiego Związku Narciarskiego o rozstaniu z Michalem Doleżalem. Liderzy polskiej kadry, na czele z Kamilem Stochem, wstawili się za byłym trenerem, jednak działacze postawili na swoim. Zatrudnili 33-latka, który nie miał żadnego doświadczenia w roli głównego szkoleniowca. W ostatnich latach był jedynie asystentem Andreasa Widhoelzla w reprezentacji Austrii, ale skusił się na ofertę z Polski. I błyskawicznie dogadał się z nowymi podopiecznymi, którzy przekonali się do jego wizji. Polacy zdominowali Letnie Grand Prix, a pierwsze starty w Pucharze Świata są równie obiecujące. Dawid Kubacki jest liderem klasyfikacji generalnej po 4 konkursach, a Piotr Żyła zajmuje piąte miejsce. Tylko w jednym konkursie Thurnbichler nie mógł cieszyć się z podium swojego podopiecznego. Widać, że praca z naszą reprezentacją sprawia mu sporo przyjemności, o czym najlepiej świadczy jego ostatni gest.

Thomas Thurnbichler wyjawił sekret. Ten gest trenera polskich skoczków mówi wiele

Od samego początku pracy w Polsce austriacki szkoleniowiec podszedł do niej bardzo poważnie. W przeciwieństwie do poprzedników, przeprowadził się do Krakowa i na stałe mieszka w naszym kraju. To sprawiło, że jest w regularnym i bliskim kontakcie z podopiecznymi, ale wpłynęło też na życie prywatne. Właśnie w stolicy Małopolski poznał on swoją ukochaną! Nic dziwnego, że Kraków wywołuje u niego same pozytywne odczucia i stał się jego drugim domem. Widać to po ostatnim tatuażu, jaki wykonał Austriak.

Sekret Thurnbichlera wyszedł na jaw w związku z rozmową z Damianem Michałowskim z TVN. Wszyscy kibice doskonale wiedzieli, że trener polskich skoczków uwielbia tatuaże i ma ich wiele, ale nie spodziewali się, że tak szybko doceni on Polskę. 33-latek wytatuował sobie... skrót nazwy miasta Kraków - "KRK". Zdecydował się na to w okolicy kostki i już na zawsze zapamięta byłą stolicę naszego kraju. Nawet jeśli będzie musiał się przeprowadzić, choć na razie wszystko wskazuje na to, że współpraca z reprezentacją Polski przebiega wzorowo! W poniższej galerii poznasz partnerkę Thurnbichlera, którą spotkał w Krakowie:

Sonda
Czy Dawid Kubacki wygra Puchar Świata?
Dawid Kubacki po dwóch wygranych PŚ w Wiśle
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany