Szokujące ceny

Paragony grozy z Zakopanego! 15 zł za kromkę ze smalcem na skokach

2023-01-16 16:06

Od lat tłumy Polaków szturmują zimą Zakopane, a punktem kulminacyjnym jest Puchar Świata w skokach narciarskich. Nie tylko dla kibiców, lecz także dla drobnych przedsiębiorców szykujących się na ten weekend. W tym roku przeżyli oni bolesny zawód, a skokowe święto stało się ich koszmarem. Wielu z nich nie zwróciły się nawet koszty.

Skoki w Zakopanem przeszły już do historii. Puchar Świata zakończył się niezwykłymi wynikami Biało-czerwonych, ale też niedosytem wśród kibiców. Problemy mieli także fani, którzy na miejscu musieli płacić wielkie pieniądze za bigos, oscypka czy pajdę ze smalcem. Poznajcie naszą historię paragonów grozy z Zakopanego.

Ewa Bilan-Stoch wyraziła swoje uwielbienie dla tego skoczka. Nie chodzi o jej męża! Użyła jednego słowa

PŚ Zakopane: Paragony grozy. Droga pajda z chlebem

- Najgorsze skoki w moim życiu. Ludzie przyjechali tylko pić i bawić się, niczego nie kupowali – powiedziała „Super Expressowi” jedna ze sprzedawczyń w drodze na Wielką Krokiew. Hitem jej punktu miała być rolka papieru toaletowego z podobizną Władimira Putina i wymownym „pozdrowieniem” w cyrylicy. Nie wszyscy zrozumieli ten przekaz, a cena 15 zł skutecznie ich odstraszyła.

- W ogóle nie opłaca się przyjeżdżać do Zakopanego, nawet kosztów się nie pokrywa – zakończyła pani Halina. W podobnym tonie wypowiadali się sprzedawcy z punktów gastronomicznych. Mniejszy popyt starali się uratować podniesieniem cen, ale widok pajdy ze smalcem i ogórkiem za 15 zł, oscypka za 15 zł czy bigosu za 30 zł budził przerażenie turystów.

Kibice pod Wielką Krokwią przeżyli horror. Wstrząsająca relacja, tego w telewizji nie było widać

- W porównaniu z poprzednimi latami ludzie szczypią się z pieniędzmi – mówił sprzedawca ze stoiska z kibicowskimi gadżetami. Ceny czapek, szalików i trąbek wahały się w przedziale 30-40 zł, ale nie cieszyły się zainteresowaniem. – Czarno widzę przyszłość, nic się nie poprawi. Dobrze to już było – narzekał inny z właścicieli.

Jak psychicznie poradzić sobie z galopującymi cenami?

Posłuchaj porad eksperta!

Listen on Spreaker.
Najnowsze