Ewa Bilan-Stoch, Jacek Kurski

i

Autor: JACEK KOZIOL/SE/EAST NEWS/ŁUKASZ GĄGULSKI/SE Ewa Bilan-Stoch odpowiedziała na wpis Jacka Kurskiego

Ewa Bilan-Stoch odpowiedziała na słowa Jacka Kurskiego. Stanowczy apel, o tym wpisie będzie głośno

2022-02-06 21:25

Igrzyska olimpijskie w Pekinie tak naprawdę dopiero się zaczęły, a Polacy już mogą cieszyć się z wielkiego sukcesu. Skoczkowie nie zawodzą kibiców od ZIO 2010 w Vancouver i tym razem ponownie przywiozą do kraju medal. Dawid Kubacki w końcu się przełamał i sprawił, że wszyscy zapomnieli o wcześniejszym kryzysie formy. Brąz 31-latka wprawił w euforię cały kraj, ale temat skoków jest w tym sezonie wyjątkowo gorący. Konflikt pomiędzy TVP a TVN trwa w najlepsze. Pokazuje to reakcja m.in. Przemysława Babiarza i Jacka Kurskiego, na którą odpowiedziała Ewa Bilan-Stoch!

Przed sezonem w Polsce rozpętała się burza, gdy Grupa Discovery poinformowała, że będzie jedynym nadawcą skoków narciarskich w kraju. Od wielu lat kibice byli przyzwyczajeni do równoległych transmisji w TVP i Eurosporcie, ale tym razem doszło do rewolucji. Skoki na otwartej antenie zaczął transmitować TVN i pech chciał, że zbiegło się to w czasie ze słabą formą Biało-Czerwonych. Niektórzy widzieli związek pomiędzy tymi czynnikami, a władze publicznej stacji mocno przeżywały utratę kluczowych praw. W ramówce zostały im jedynie polskie konkursy Pucharu Świata i już podczas nich dało się odczuć napiętą atmosferę. Bolesne szpilki na antenie wbijał wówczas m.in. Maciej Kurzajewski, ale prawdziwe zamieszanie wywołała olimpijska transmisja. Polscy kibice cieszyli się z sukcesu Dawida Kubackiego, gdy komentujący rywalizację Przemysław Babiarz postanowił zaatakować konkurencyjną stację.

Niemcy obrzydliwie wypominają to Kubackiemu. To już zazdrość? Brakuje na to określenia

Sonda
Gdzie wolisz oglądać skoki?

Ewa Bilan-Stoch odpowiedziała Jackowi Kurskiemu w sprawie konfliktu TVP – TVN

- Proszę państwa, z niezależnych od TVP powodów, skoki nie cieszyły się ostatnio może wielkim zainteresowaniem, ale wróciły do domu i od razu jest efekt! A zatem włączajcie telewizory, dzwońcie do rodziny i sąsiadów: mamy medal, mamy brązowy medal, mamy Dawida Kubackiego! – wykrzyczał na antenie znany komentator. Nagranie tego momentu błyskawicznie stało się hitem internetu, a kibice mocno krytykowali Babiarza. Inaczej do tej sprawy podszedł prezes TVP, Jacek Kurski.

Ojciec Dawida Kubackiego na gorąco po medalu syna. Potężne emocje, wzruszenie i ogromna radość

Sami Państwo widzieli co się stało. Kiedy tylko skoki wróciły do Telewizji Polskiej natychmiast przyszły też sukcesy Polaków [pisownia oryginalna – przyp.red.]” – skomentował Kurski. Dolał tym samym oliwy do ognia, na co zareagowała… Ewa Bilan-Stoch. Żona Kamila pełni też rolę menadżerki Kubackiego, więc nie mogła przejść obok tak gorącego tematu obojętnie.

„Dawid od kilku lat jest ambasadorem stacji Eurosport i w ich transmisji też zdobył dziś medal. Może po prostu cieszmy się bez podtekstów. Pozdrawiam Menadżerka [pisownia oryginalna – przyp.red.]” – odpowiedziała 37-latka na wpis prezesa TVP.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze