Kamil Stoch

i

Autor: Cyfra Sport Tak Kamil Stoch zareagował na kontuzję przed skokami w Zakopanem

Nowe informacje o stanie zdrowia Kamila Stocha. Wiemy, co z jego stopą [NEWS SE]

2022-01-18 12:44

Kamil Stoch (34 l.) już ponad tydzień czeka na możliwość ponownego wejścia na rozbieg. Skręcenie lewego stawu skokowego przydarzyło się nie na skoczni, ale podczas rozgrzewki w sali. Czy będzie możliwy powrót na skocznię jeszcze w tym tygodniu?

Od tygodnia Kamil przechodzi codziennie po dwa-trzy zabiegi fizykoterapeutyczne i wykonuje ćwiczenia treningowe na górne partie ciała, tak, aby nie obciążać kontuzjowanej nogi. Zdjął już ze stopy stabilizator. - Kamil nadal odczuwa ból - nie kryje opiekujący się kadrą skoczków dr Aleksander Winiarski. - W środę lub czwartek wykonany zostanie rezonans magnetyczny i dopiero wtedy można będzie powiedzieć coś więcej o rokowaniach. Najważniejsze, by rana wygoiła się w pełni. Wciąż otwarty pozostaje temat jego startu w Pucharze Świata w Willingen [w dniach 28-30 stycznia – red.] - dodawał.

Zobacz także: Nasza lewa stopa. Kamil Stoch nie traci nadziei. Dr Winiarski wyjaśnia: - Czerwona, bo się goi

Mocne słowa Doleżala o formie Stocha i Żyły. Padło ważne słowo

Skoczek z Zębu nie może uczestniczyć w treningach na Wielkiej Krokwi przewidzianych we wtorek i środę 18 i 19 stycznia, ale wejście na rozbieg w tym tygodniu wciąż jeszcze jest wyobrażalne.

Sonda
Czy Kamil Stoch zostanie złotym medalistą olimpijskim?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze