Kamil Stoch

i

Autor: Cyfra Sport Tak Kamil Stoch zareagował na kontuzję przed skokami w Zakopanem

Nowe informacje o stanie zdrowia Kamila Stocha. Wiemy, co z jego stopą [NEWS SE]

2022-01-18 12:44

Kamil Stoch (34 l.) już ponad tydzień czeka na możliwość ponownego wejścia na rozbieg. Skręcenie lewego stawu skokowego przydarzyło się nie na skoczni, ale podczas rozgrzewki w sali. Czy będzie możliwy powrót na skocznię jeszcze w tym tygodniu?

Od tygodnia Kamil przechodzi codziennie po dwa-trzy zabiegi fizykoterapeutyczne i wykonuje ćwiczenia treningowe na górne partie ciała, tak, aby nie obciążać kontuzjowanej nogi. Zdjął już ze stopy stabilizator. - Kamil nadal odczuwa ból - nie kryje opiekujący się kadrą skoczków dr Aleksander Winiarski. - W środę lub czwartek wykonany zostanie rezonans magnetyczny i dopiero wtedy można będzie powiedzieć coś więcej o rokowaniach. Najważniejsze, by rana wygoiła się w pełni. Wciąż otwarty pozostaje temat jego startu w Pucharze Świata w Willingen [w dniach 28-30 stycznia – red.] - dodawał.

Zobacz także: Nasza lewa stopa. Kamil Stoch nie traci nadziei. Dr Winiarski wyjaśnia: - Czerwona, bo się goi

Mocne słowa Doleżala o formie Stocha i Żyły. Padło ważne słowo

Skoczek z Zębu nie może uczestniczyć w treningach na Wielkiej Krokwi przewidzianych we wtorek i środę 18 i 19 stycznia, ale wejście na rozbieg w tym tygodniu wciąż jeszcze jest wyobrażalne.

Sonda
Czy Kamil Stoch zostanie złotym medalistą olimpijskim?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze