Olimpijski płomień osamotniony. Sztafeta do Pekinu pobiegnie bez publiczności

2022-01-21 12:59
Pochodnia olimpijska 2022
Autor: AP

Nie będzie fetowania olimpijskiego ognia na drogach i ulicach miast w Chinach. Sztafeta z ogniem z Olimpii odbędzie się bez udziału publiczności. A potrwa zaledwie trzy dni, do chwili zapalenia znicza zimowych igrzysk na stadionie w Pekinie.

Święty ogień wzniecony w październiku w starożytnej Olimpii od trzech miesięcy przechowywany jest w Pekinie. Sztafeta z pochodnią rozpocznie się 2 lutego, potrwa trzy dni i przemierzy jedynie miejsca zmagań igrzysk: Pekin, Yanqing i Zhangjiakou. Powodem tych ograniczeń są oczywiście środki bezpieczeństwa wobec pandemii chińskiego koronawirusa.

18/10/2021  DCH  W Olimpii znów zapłonął ogień. Dotrze na igrzyska 2022

Każdy z 1200 uczestników sztafety musi być zaszczepiony, poddany kontroli lekarskiej przez 14 dni przed biegiem oraz uzyskać negatywne testy antycovidowe. A bieg obserwować osobiście będą mogli jedynie starannie dobrani, nieliczni oficjele.

Pochodnia olimpijska 2022 nosi nazwę „Latająca”, ma kształt łopoczącej na wietrze wstęgi, a kolory czerwony i srebrny mają symbolizować światło i ciepło niesione ku terytoriom lodu i śniegu.

Na widowni rywalizacji olimpijskiej będą mogły znaleźć się jedynie osoby przebywające na stałe w Chinach. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze