Piotr Żyła o urodzinach i PŚ w Zakopanem: Jak wrócę to wypiję se PIWO

2022-01-16 19:27
Piotr Żyła
Autor: Cyfra Sport Piotr Żyła

W sobotę był zły po skokach w konkursie drużynowym, w niedzielę uśmiech pojawił się dopiero po drugiej próbie. Piotr Żyła skończył dziś 35 lat i na 17. miejscu w niedzielnych zawodach. – Ciężko będzie wyjść z tej imprezy, bo tyle ludzi przyszło, ale jak wrócę to wypiję sobie piwo – powiedział nam solenizant z Wisły.

Po skoku na odległość 123,5 metra był bardzo smutny, ale druga próba (131,5) dała nadzieje. Żyła po raz kolejny udowodnił, że stać go na świetnie skoki, ale brakuje mu regularności. W czym tkwi problem? – Nie mam pojęcia, może wy wiecie – rozkładał szeroko ręce Adam Małysz, dyrektor polskich skoków. – To prawda, że pierwszy skok nie był okej, drugi był nawet fajny. Myślę, że konkurs był okej, jak na mnie to nawet dobrze – mówił Żyła.

Małysz otwarcie przyznał, że Żyła „jest nieswój” od kilku dni. Oznaki braku energii już we wtorek zauważył trener Michal Doleżal. – Trener ma rację, że od wtorku mnie męczyło. Dzisiaj mogłem skakać lepiej, stać mnie było na to. Mieliśmy tu treningi po konkursach w Bischofshofen. Trochę się czułem po nich przemęczony.  

Michal Doleżal podał skład Polski na zimowe Igrzyska Olimpijskie! Mamy oficjalny komunikat, pilne informacje

Na urodziny dostał kosz pełen papryki. – Zapiję Frugiem i zjem – śmiał się w rozmowie z dziennikarzami. Do lepszych urodzin zabrakło udanego skoku w pierwszej serii, ale wyznał, że święto w Zakopanem mu się podobało. – Tylko ciężko będzie wyjść z tej imprezy, skoro tyle ludzi przyszło, ale jak wrócę to wypiję sobie piwo – powiedział.

PŚ Zakopane: Polacy znów bez błysku. Wielka walka o zwycięstwo! Lindvik najlepszy

W czwartek kadra zbiera się ponownie w Zakopanem, by w spokoju potrenować przed igrzyskami. Powołana do Pekinu piątka (Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Stefan Hula i właśnie Żyła) nie poleci na Puchar Świata do Titisee. Co Żyła musi zrobić, by odzyskać energię? – Trzeba robić swoje, skakać swoje. Chcę, by mnie to cieszyło, chciałbym pokazać na co mnie stać. Nie jestem ekspertem. Jestem od roboty. Robię swoje i tyle, będzie jak będzie. A będzie dobrze – zakończył.

Zdrowie Stocha jedyną nadzieją na Pekin? Doleżal ma kolejny plan

Sonda
Pekin 2022: Polscy skoczkowie zdobędą medal na Igrzyskach Olimpijskich?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze