Kamil Stoch

i

Autor: fot. AP Photo Kamil Stoch z powodu kontuzji nie wystartuje w Pucharze Świata w Zakopanem

Wiadomo co z występem Kamila Stocha na igrzyskach. Mamy nowe informacje, oficjalne potwierdzenie

2022-01-12 18:49

Kamil Stoch doznał skrętnego urazu stawu skokowego lewego i w efekcie nie zobaczymy go w najbliższy weekend podczas Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Kibice drżą, bo przecież lada moment ruszają igrzyska olimpijskie w Pekinie, gdzie już na 5 lutego zaplanowano kwalifikacje do konkursu indywidualnego na skoczni normalnej. W tej sprawie wypowiedział się właśnie Aleksander Winiarski, lekarz kadry polskich skoczków.

Stoch doznał kontuzji podczas środowego rozruchu przed sesją treningową na Wielkiej Krokwi. Skoczek z Zębu poinformował o tym w mediach społecznościowych.

- Rozgrzewka, sekunda nieuwagi, nawet nie wiem, jak to nazwać i ból... Kostka spuchła i zmieniła kolor. Kilkugodzinne zabiegi, konsultacje, diagnozy. Zerwana torebka stawowa, nie dane mi będzie wystartować w Zakopanem - przekazał dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli.

Tuż po południu, nie mając jeszcze informacji na ile poważna jest kontuzja lidera biało-czerwonych, Polski Związek Narciarski podał, że Stoch znalazł się w dwunastoosobowym składzie biało-czerwonych na piątkowe kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego.

Wielki pech Kamila Stocha. Skręcony staw skokowy nie pozwoli mu skakać w Pucharze Świata

Teraz wiadomo już, że Stocha nie zobaczymy w Zakopanem, ale kibiców bardziej martwi to, czy lider naszej kadry zdąży się wykurować na rozpoczynające się wkrótce igrzyska olimpijskie w Pekinie. Doktor Winiarski zapytany, jak długo potrwa przerwa w pracy m.in. na skoczni powiedział, że trudno w tym momencie to jednoznacznie określić.

- Wprawdzie w tej chwili kontuzja nie dyskwalifikuje go z udziału w igrzyskach, to na pewno ze startu w najbliższych zawodach w Zakopanem, a kolejne stoją pod dużym znakiem zapytania. W tego typu urazach i po zabiegach rehabilitacyjnych może być i tak, że wszystko rozstrzygnie się nawet w ciągu jednego dnia - zaznaczył.

Pozostaje zatem trzymać kciuki, by słowa doktora Winiarskiego się sprawdziły i Stoch poleci z resztą kadry do Pekinu walczyć o olimpijskie medale!

Tak wyglądał wieczór panieński Karoliny Małysz. Szalona zabawa z niespodzianką na głowie, są ZDJĘCIA

Sonda
Czy Kamil Stoch zostanie złotym medalistą olimpijskim?
Dom Kamila Stocha w Zębie
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze