Kamil Stoch marznie w Rosji

i

Autor: Instagram/ kamilstochofficial screen Kamil Stoch marznie w Rosji

Wielki pech Kamila Stocha. Skręcony staw skokowy nie pozwoli mu skakać w Pucharze Świata

2022-01-12 15:50

Jak pech, to pech. Po raz drugi w ciągu miesiąca los podstawił nogę Kamilowi Stochowi (34 l.) w drodze do odzyskania mistrzowskiej formy. Może jednak mistrz olimpijski poradzi sobie ze złośliwościami losu.

Gdy w grudniu Stoch zajął trzecią lokatę w pierwszym konkursie PŚ w Klingenthal, nazajutrz zapalenie zatok nie pozwoliło mu stanąć na rozbiegu. Gdy w miniony poniedziałek, po kilkudniowej przerwie od skakania, fruwał daleko na Wielkiej Krokwi, dwa dni później doznał urazu stawu skokowego podczas rozgrzewki w sali zakopiańskiego OPO. Nie uczestniczył w jedynym treningu kadry przed pucharowymi zmaganiami.

- Dwa ostatnie skoki Kamila w poniedziałek miały długość 132 i 136 metrów, a oddane były z niskiej belki - wyjawił nam sekretarz generalny PZN Jan Winkel.

Mówiło się zrazu o podkręceniu kostki. Nadzieje rozwiała jednak konsultacja w gabinecie dr Aleksandra Winiarskiego, znakomitego chirurga ortopedy i opiekuna kadry skoczków.

- Zastrzegam, że wypowiadam się przed wykonaniem zdjęcia rtg, ale stwierdziłem wstępnie skręcenie stawu skokowego i obrzęk kostki – powiedział „Super Expressowi” dr Winiarski. - Uraz dotyczy lewej nogi, nie tej, z której wycięta została narośl w maju ubiegłego roku. Wymaga przerwy w treningach i to raczej nie kilku dni, ale tygodnia - dwóch. Nie do mnie należą decyzje, ale będę doradzał trenerom, aby wycofali go z zawodów w Zakopanem.

Wielki pech Kamila Stocha! Występ w Zakopanem może być zagrożony?

Doktor Winiarski już w przeszłości operował zarówno lewą jak i prawą nogę Kamila Stocha (w grudniu 2014 r.). Mistrz olimpijski ma wielkie zaufanie do tego lekarza i z pewnością podda się jego zaleceniom.

Oby wymuszona przerwa posłużyła mu tak samo jak Simonowi Ammannowi w igrzyskach w Salt Lake City 2002 (zdobył tam dwa złote medale).

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze