Wielki skandal na igrzyskach paraolimpijskich! Wykluczyli Rosję i… aż krew burzy się w żyłach

2022-03-03 9:28
Igrzyska Paraolimpijskie Pekin 2022
Autor: AP PHOTO/DITA ALANGKARA Igrzyska Paraolimpijskie Pekin 2022

Po rozpoczęciu wojny w Ukrainie, Rosja musi zmagać się z sankcjami nie tylko gospodarczymi, ale również sportowymi. O ile jednak część federacji robi wszystko co w ich mocy, aby wykluczyć Rosjan i Białorusinów ze świata sportu, tak zdarzają się i takie, którym przychodzi to z wielkim trudem. Taka sytuacja miała miejsce również podczas trwających obecnie igrzysk paraolimpijskich. Po ostatecznym wykluczeniu Rosji, szef IPC Andrew Parsons skompromitował się swoją wypowiedzią.

Po Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Pekin 2022 przyszedł czas, aby w Chinach bój o medale rozpoczęli paraolimpijczycy. Trwająca od kilku dni wojna w Ukrainie, wywołana przez agresję Rosji sprawiła jednak, że część komitetów nie widziała możliwości rywalizowania z Rosjanami i Białorusinami - w tym oczywiście Ukraina, ale także Polska. Pierwotnie szef International Paraolimpic Committee, Andrew Parsons zarzekał się, że nie jest w stanie wykluczyć reprezentantów tych krajów z imprezy. Ostatecznie jednak Polska i Ukraina oraz inne kraje postawiły na swoim i doprowadziły do wykluczenia Rosji i Białorusi, jednak szef IPC raz jeszcze postanowił się skompromitować.

Michal Doleżal podjął ważną decyzję tuż przed Raw Air! Ten komunikat wywołał ogromne zdziwienie

Skandaliczna wypowiedź szefa IPC podczas igrzysk paraolimpijskich po wykluczeniu Rosji. Aż trudno uwierzyć w te słowa

W oficjalnym komunikacie IPC, władze komitetu postanowiły wziąć przykład z FIS-u i skompromitować się po swojej decyzji. - Aby zachował integralność oraz w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników imprezy, zdecydowaliśmy o wykluczeniu zawodników z Rosji i Białorusi - czytamy w oficjalnym komunikacie. Fragment mówiący o trosce i bezpieczeństwie Rosjan, w trakcie wojny trwającej z inicjatywy ich kraju, brzmi co najmniej nietaktownie, ale to jeszcze nie koniec. 

Komentator TVP Sport nie patyczkował się z Rosjanami na wizji! Te słowa usłyszały tysiące kibiców, wbił potężną szpilę

Sonda
Jak oceniasz decyzję o wykluczeniu Rosji z życia sportowego?

Szef IPC nie zachował twarzy po wykluczeniu Rosji i Białorusi z igrzysk paraolimpijskich

Andrew Parsons postanowił zabrać głos po tym, jak Rosjanie oraz Białorusini zostali wykluczeniu z rywalizacji na paraolimpiadzie w Chinach, jednak swoimi słowami nie poprawił swojego nadszarpniętego wizerunku. - Uważamy, że sport nie powinien mieszać się z polityką, niestety polityka bez naszej winy wdarła się na igrzyska. Wiele rządów zakulisowo wpływało na naszą imprezę - powiedział cytowany przez Michała Pola szef IPC odnosząc się m.in. do działań Ukrainy i Polski, które zapowiedziały wycofanie się z imprezy, jeśli Rosja i Białoruś nie zostaną wykluczone z igrzysk. 

Sensacyjne doniesienia w sprawie meczu barażowego Polaków! Takiego scenariusza nikt nie obstawiał

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze