Piotr Żyła

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express Piotr Żyła

Mocne słowa

Piotr Żyła brutalnie rozliczył się z samym sobą. Tak wytłumaczył swoją porażkę! Mocne słowa

2023-01-28 18:27

Piotr Żyła otarł się o podium konkursu Pucharu Świata w Bad Mitterndorf. Niewiele brakowało, a zająłby trzecie miejsce. W rozmowie z dziennikarzami wytłumaczył, dlaczego nie udało mu się wywalczyć większej liczby punktów i świętować duży sukces. Krótko rozprawił się sam ze sobą.

"Zabrakło telemarku w pierwszej serii. Chyba dlatego się nie udało wskoczyć na podium" - stwierdził w Eurosporcie Piotr Żyła, który zajął czwarte miejsce w konkursie Pucharu Świata w lotach narciarskich w austriackim Bad Mitterndorf. "Po drugiej serii próbnej coś mi się przestawiło w głowie i było fajnie. Niewiele pamiętam ze swoich dzisiejszych lotów. Odciąłem się od wszystkiego. Włożyłem tyle, ile miałem" - oświadczył.

Oddawał skok, gdy nagle... pękł mu kombinezon na pupie. Wszystko pokazały kamery, dramat lidera Pucharu Świata.

PŚ Bad Mitterndorf: Żyła po konkursie

W sobotę wygrał Norweg Halvor Egner Granerud. Drugi był Austriak Stefan Kraft, a trzecie miejsce zajął Słoweniec Domen Prevc. "Jak dobrze skacze, to nie wiem co się dzieje, więc chyba było dobrze. Szkoda mi jednak telemarku w pierwszej serii, bo mogłem wylądować ładniej. Wtedy byłbym wyżej w klasyfikacji" - dodał Żyła.

36-latek w pierwszej serii skoczył 233,5 m, a w drugiej - 226,5. Do podium zabrakło mu 2,4 pkt. "Wpadłem w swój dobry rytm. Jestem zadowolony. Moje skoki konkursowe były na tyle pewne, że nie miałem wrażenia, że lecę nisko" - ocenił.

Puchar Świata: Klasyfikacja generalna

Żyła ma 678 pkt i zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W sobotę nowym liderem został Granerud (1216), który wyprzedził Kubackiego (1190).

Oddawał skok, gdy nagle... pękł mu kombinezon na pupie. Wszystko pokazały kamery, dramat lidera Pucharu Świata.

QUIZ. Kasina Wielka, Ząb czy Żywiec. Skąd pochodzą polskie gwiazdy?

Pytanie 1 z 13
Zaczynamy od czegoś bardzo prostego! Skąd pochodzi Kamil Stoch?
Kamil Stoch i świetne wieści
Skokomania | 09.01.2023
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze