Piotr Żyła

i

Autor: MARKKU ULANDER/LEHTIKUVA VIA AP Piotr Żyła

Na jaw wyszła cała prawda!

Piotr Żyła nie jest katolikiem! Ksiądz zabrał głos, wspomina to po latach

2022-12-26 17:30

Piotr Żyła jest postacią, której nie trzeba przedstawiać fanom polskiego sportu. Skoczek narciarski od lat cieszy się wielką sympatią ze strony kibiców skoków narciarskich, jednak mało kto wie o tym, że nie jest on katolikiem! W sprawie wyznania skoczka głos zabrał ksiądz, który udzielał mu lekcji religii, gdy ten był małym chłopcem. Cała prawda wyszła na jaw!

Piotr Żyła jest postacią uwielbianą przez fanów sportów zimowych. Mimo że sportowiec bardzo chętnie udziela humorystycznych wywiadów, to daleki jest od tego, aby prezentować swoje życie prywatne, stąd też jego najwięksi fani mogą nie wiedzieć, że sportowiec nie identyfikuje się jako katolik. Prawdę na temat wyznania sportowca wyjawił ksiądz, który udzielał mu lekcji religii. Na jaw wyszła cała prawda.

Piotr Żyła nie jest katolikiem. Na jaw wyszła cała prawda

Okazuje się, że kościołem, do którego przynależy Piotr Żyła, to kościół ewangelicki. Sam sportowiec od dziecka miał być żywo zainteresowany religią, o czym opowiadał jego szkolny nauczyciel i katecheta,  ks. Jan Byrt, który z wielką sympatią wspomina lekcje religii z reprezentantem Polski w skokach narciarskich. Jak się okazuje, sportowiec po dziś uczęszcza regularnie na nabożeństwa i jest aktywny w życiu swojej wspólnoty religijnej.

- Piotr uczęszczał na lekcje religii ewangelickiej. Lekcje religii były z Piotrem wielką przyjemnością. Piotr należy do bardzo pogodnych ludzi - powiedział ks. Jan Byrt w rozmowie z portalem bielskobiala.naszemiasto.pl.

Sonda
Czy Piotr Żyła może być zaliczany do najlepszych skoczków w historii Polski?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze