Piotr Żyła zgarnął OGROMNĄ kasę! Tysiące na jego koncie, ale do Stocha mu daleko

2021-01-25 9:31 kkn
Piotr Żyła
Autor: Cyfra Sport

Kolejny weekend Pucharu Świata w skokach narciarskich za nami. Po zawodach w Lahti zawodnicy przeniosą się do niemieckiego Willingen. Reprezentanci Polski po niedzielnych zawodach mieli mocno umiarkowane powody do zadowolenia. Najlepszym z biało-czerwonych okazał się Piotr Żyła, który jednocześnie mógł liczyć na spory zastrzyk gotówki.

Ponownie po weekendzie ze skokami narciarskimi można mieć mieszane odczucia. Bo z jednej strony Polacy po raz kolejny w tym sezonie wywalczyli miejsce na podium w konkursie drużynowym, ale w rywalizacji indywidualnej już tak dobrze nie było. Po raz pierwszy w tym sezonie doszło bowiem do sytuacji, w której żaden z biało-czerwonych nie znalazł się choćby w czołowej dziesiątce zawodów. Najwyższe miejsce zajął Piotr Żyła.

Niepokojące słowa Adama Małysza. To już powód do OBAW, idą poważne ZMIANY

Wiślanin został sklasyfikowany na 11. pozycji. W dodatku to właśnie Żyła mógł liczyć na największą wypłatę po ostatnim weekendzie. W sumie jego konto powiększyło się o 44,5 tys. złotych. A złożyła się na to premia za drugie miejsce w konkursie drużynowym (każdy z polskich zawodników otrzymał po 22,5 tys.), nagroda za zwycięstwo w kwalifikacjach i za miejsce w konkursie.

Granerud OBURZONY decyzją SĘDZIÓW! Norweg powinien WYGRAĆ? Sprawa nie jest oczywista

Mimo dość sporej sumy za zawody w Lahti, Żyła (w sumie blisko 278 tys.) pozostaje pod względem zarobków daleko za Kamilem Stochem, który jest liderem wśród Polaków. Trzykrotny mistrz olimpijski w obecnym sezonie zarobił już nieco ponad 449 tys. zł. Drugim z biało-czerwonych na liście płac jest Dawid Kubacki z 279 tys. Prowadzi niezmiennie Halvor Egner Granerud z sumą ponad 506 tys.

Arkadiusz Milik zarobi w Marsylii FORTUNĘ. Kwota szokuje | Futbologia
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze