Apoloniusz Tajner z żoną Izabelą

i

Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express Apoloniusz Tajner z żoną Izabelą

Zaskakująca informacja

Po długich latach Apoloniusz Tajner zdecydował się na radykalny krok! Takiej decyzji nikt się nie spodziewał, wszystko ujawnił

2023-04-02 17:49

Apoloniusz Tajner w zeszłym roku po 16 latach panowania przestał być prezesem Polskiego Związku Narciarskiego. Aktualnie były trener Adama Małysza nadal jest jednak mocno związany ze sportem - pełni rolę wiceprezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W niedzielę przy okazji ostatniego konkursu tego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich Tajner podzielił się z kibicami zaskakującą informacją.

Tajner w młodości uprawiał kombinację norweską, kilka razy był mistrzem Polski juniorów, ale największą sławę przyniosły mu skoki narciarskie. To pod jego wodzą Adam Małysz trzykrotnie z rzędu sięgnął po Kryształową Kulę, trzy razy został mistrzem świata, wygrał Turniej Czterech Skoczni, a na igrzyskach w Salt Lake City wywalczył srebrny i brązowy medal. Przygodę z reprezentacją Polski w skokach zakończył w marcu 2004 roku, a dwa lata później objął stery w Polskim Związku Narciarskim.

Apoloniusz Tajner założył profil na Instagramie

Prezesem PZN był przez 16 lat. Aktualnie pełni rolę wiceprezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, ale ciąga stara się być blisko ukochanych skoków. W niedzielę Tajner jako ekspert gościł w studio Eurosportu i przy okazji transmisji z ostatniego konkursu Pucharu Świata w Planicy podzielił się z kibicami zaskakującą informacją. Były trener Małysza zdradził, że... założył sobie konto na Instagramie! "Nareszcie mój Tato zdecydował się otworzyć i oswoić z mediami społecznościowymi. Zapraszam wszystkich do obserwowania jego profilu" - napisała Dominika Tajner, córka Apoloniusza. "No i proszę! Teść we własnej osobie na Instagramie! Czuję, że pokaże się wiele ciekawych nowinek, ale pamiętajmy też, że to jeden z najlepszych motywatorów na Świecie! Zapraszam na jego profil!" - dodał z kolei Mariusz Wach, partner Dominiki. Na razie Tajner przywitał się z kibicami na Instagramie krótkim "Dzień dobry" oraz zamieścił dwie stories ze studia Eurosportu. Czekamy na więcej!

Rozmowa z Apoloniuszem Tajnerem
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze