Thomas Thurnbichler

i

Autor: Cyfra Sport Thomas Thurnbichler

Wyjaśnienia trenera

Po tej decyzji Thurnbichlera kibice byli skonsternowani. Szkoleniowiec zabrał głos, wyłożył kawę na ławę

2023-01-27 11:17

Skoczkowie po raz pierwszy w tym sezonie będą mieli okazję rywalizować na skoczni mamuciej. Najbliższy weekend będzie miał miejsce w Bad Mittendorf, gdzie znów można liczyć na wysokie loty reprezentantów Polski. Thomas Thurnbichler przed zawodami zaskoczył jednak kibiców i powołał okrojony skład. Teraz Austriak wyjaśnił, dlaczego nie zdecydował się wykorzystać kompletu miejsc.

Zawody w Bad Mittendorf będą pierwszą okazją, aby skakać w okolicach 200 metrów. Będzie to również kolejny rozdział walki Dawida Kubackiego z Halvorem Egnerem Granerudem. W Sapporo Norweg odrobił sporo strat do reprezentanta Polski i pojedynek o Kryształową Kulę nabiera rumieńców. Biało-czerwoni ponownie będą uchodzić za faworytów do czołowych miejsc, a Kamil Stoch, czy Piotr Żyła w przeszłości udowadniali, że potrafią latać.

Thurnbichler wyjaśnia. Ta decyzja zaskoczyła wielu fanów

Cała trójka rzecz jasna znalazła się na liście powołanych na zawody w Austrii. Thomas Thrunbichler nie wykorzystał jednak wszystkich miejsc, jakie przysługiwały Polsce na konkursy w Bad Mittendorf. Zamiast sześciu zawodników zabrał pięciu, co zaskoczyło część kibiców. W składzie nie znaleźli się m.in. Paweł Wąsek oraz Tomasz Pilch, który prezentował się dobrze w Pucharze Kontynentalnym. W rozmowie z portalem skijumping.pl Thurnbichler wyjaśnił powody takiej decyzji.

- Plan zakładał, że udamy się do Bad Mitterndorf w sześcioosobowym składzie, ale zdecydowaliśmy, że Paweł Wąsek zaliczy w ten weekend przerwę. Miał być szóstym zawodnikiem, ale w środę uznaliśmy, że zostanie w domu i potrenuje - powiedział Austriak. - Dlaczego szóstego miejsca nie wypełni Tomasza? Jego dyspozycja na skoczni nadal jest trochę niestabilna. W niektórych konkursach, kiedy wszystko zagra, skakał dobrze, ale kiedy zabraknie jednego z puzzli, wówczas różnica poziomu między udanymi a nieudanymi skokami jest zbyt duża. Nie tego potrzebujemy w kontekście lotów narciarskich - podkreślił szkoleniowiec reprezentacji Polski.

Sonda
Czy Dawid Kubacki jest w stanie sięgnąć po Kryształową Kulę w sezonie 2022/23?
Małysz czy Stoch. Kto jest lepszy? Kibice w Zakopanem zdecydowali!
Listen on Spreaker.
Najnowsze