Thomas Thurnbichler

i

Autor: Paweł Skraba / SUPER EXPRESS Thomas Thurnbichler

Zmiany na Kulm

Thomas Thurnbichler zaskoczył wszystkich. Zmiana w składzie polskich skoczków na loty na Kulm

2023-01-25 17:42

Thomas Thurnbichler podał skład, który weźmie udział w rywalizacji o punkty Pucharu Świata na Kulm, skoczni do lotów w austriackim Tauplitz. Pięciu Polaków pokaże się podczas tego weekendu na mamucim obiekcie. Do Austrii nie wybierze się Paweł Wąsek.

Do pierwszej drużyny wraca za to Jakub Wolny, który uchodzi za skoczka, który dobrze czuje się na skoczniach do lotów, ale ostatnio nie pokazał się z dobrej strony w konkursach kontynentalnych. Wielkim lotnikiem nie jest Wąsek, który w Sapporo (i wcześniej w Zakopanem) zaczął tracić formę. Znów na skoczni Pucharu Świata pokaże się Aleksander Zniszczoł, który ma za sobą kilka udanych prób na japońskiej Okurayamie, w drugim konkursie był nawet 4. po pierwszej serii.

Thomas Thurnbichler może mieć poważny zgryz. Czekają go trudne chwile, ktoś będzie musiał pogodzić się z stanowczą decyzją

Oczywiście na Kulm zobaczymy Dawida Kubackiego, Kamila Stocha i Piotra Żyłę. Loty wracają w to miejsce po trzech latach przerwy. To na austriackim mamucie jeden z dwóch w konkursów w karierze wygrał Piotr Żyła. 15 lutego 2020 roku wyprzedził Słoweńca Timiego Zajca i Austriaka Stefana Krafta. W 2012 roku na trzecim stopniu podium stanął tam Kamil Stoch, a Dawid Kubacki wciąż czeka na swoje premierowe „pudło” na tym obiekcie.

Apoloniusz Tajner nie traci optymizmu na półmetku zimowego sezonu: - Rywale nam nie odlecieli

Małysz czy Stoch. Kto jest lepszy? Kibice w Zakopanem zdecydowali!
Sonda
Czy Dawid Kubacki wygra Puchar Świata?
Listen on Spreaker.
Najnowsze