Aleksander Zniszczoł

Autor: archiwum se.pl

Polscy skoczkowie poza podium Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Zniszczoł czwarty w pierwszym konkursie

2020-09-18 19:23

Nie wyszedł polskim skoczkom pierwszy z dwóch konkursów letniego Pucharu Kontynentalnego na igelicie na skoczni im. Małysza w Wiśle (K120). Żaden z nich nie stanął na podium. Czwartą lokatę zajął Aleksander Zniszczoł (26 l.)

Zwyciężył niemiecki skoczek Martin Hamann uzyskując odległości 133 m oraz 132,5 m. Wyprzedził Norwega Sandera Vossana Eriksena (126,5 m i 135 m) i najwyżej notowanego z uczestników, Słoweńca Anże Laniška (130,5 m i 129 m).

Aleksander Zniszczoł, trzeci po pierwszej kolejce (131 m) spadł o jedno „oczko” po skoku na 129,5 m). Czołową dziesiątkę zamknął Paweł Wąsek. W serii finałowej znalazła się ósemka Polaków, jednakże w słabo obsadzonych zawodach trudno uznać za zadowalające lokaty: Tomasza Pilcha (14.) Stefana Huli (17.), Klemensa Murańki (18.) i Macieja Kota (19.). Skaczący na skoczni imienia swojego wujka Tomasz Pilch uzyskał co prawda w drugiej serii wraz z Eriksenem największą odległość konkursu (135 m), ale z belki o dwa stopnie wyższej od Norwega.

W Pucharze Kontynentalnym nie startują trzej nasi najlepsi skoczkowie: Dawid Kubacki, Kamil Stoch ani Piotr Żyła, którzy dwukrotnie obsadzili całe podium przed miesiącem w konkursach Grand Prix na tym samym obiekcie.

Kolejny konkurs – w sobotę 18 września o godz. 11. Transmisja na żywo w TVP Sport