Przełom w negocjacjach TVP z TVN. Ważna informacja dla kibiców skoków. Wiadomo, kto pokaże IO w Pekinie!

2021-10-12 15:26
Kamil Stoch
Autor: Cyfra Sport Kamil Stoch

W ostatnim czasie kibice skoków narciarskich mogli przeżyć prawdziwy szok. Wszystko za sprawą informacji, że dyscyplina ta niemal w całości zniknie z Telewizji Polskiej, a zawody transmitowane będą na TVN oraz Eurosporcie. Teraz jednak pojawiły się doniesienia o porozumieniu TVP i Grupy Discovery w sprawie igrzysk olimpijskich w Pekinie. Tu na wielkie zmiany się nie zanosi.

Przez dekady skoki narciarskie były nierozerwalnie związane z Telewizją Polską. Dlatego informacja, że w TVP będziemy mogli obejrzeć tylko kilka konkursów w nadchodzącym Pucharze Świata, była wielkim szokiem i zaskoczeniem dla fanów tej dyscypliny sportu. Prawa do pokazywania zawodów ma TVN Grupa Discovery i tym razem koncern nie zdecydował się udzielić sublicencji TVP.

Wielki rywal Małysza całkowicie zmienił swoje życie. Nie zgadniecie, czym się teraz zajmuje

TVP i TVN doszły do porozumienia. Ważne informacje przed IO w Pekinie

Była to bardzo szeroko komentowana sprawa, która będzie budziła emocje jeszcze przez wiele tygodni. Zwłaszcza, gdy podczas sezonu kibice będą szukać transmisji na TVP. Skoki nie znikną jednak z otwartej telewizji, bo rywalizację pokazywał będzie TVN a ponadto Eurosport. We wtorek pojawiły się jednak istotne informacje w sprawie m.in. skoków narciarskich właśnie.

Takiej słodyczy na zdjęciu Justyny Żyły trudno się było spodziewać. Ale kolorowo!

Na początku przyszłego roku odbędą się zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie. Na tej imprezie wielkie szanse medalowe mamy właśnie w skokach, które będą najchętniej oglądane przez kibiców. Jak poinformował portal wirtualnemedia.pl TVP doszło do porozumienia z TVN Grupą Discovery, która ma prawa do nadawania transmisji z igrzysk.

Sonda
Czy oglądasz TVP Sport?

Igrzyska olimpijskie w Pekinie w TVP. Jest oficjalna informacja

TVP uzyskało sublicencję i podobnie jak podczas igrzysk w Tokio, widzowie będą mogli zobaczyć wiele godzin transmisji z zawodów. - Wzorem igrzysk z Tokio pokażemy nie tylko wszystkie najważniejsze starty polskich sportowców, ale także ich drogę do Pekinu. Nasi reporterzy będą towarzyszyli gwiazdom reprezentacji podczas przygotowań, przestawią ich z innej, nieznanej powszechnie strony - powiedział dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski.

TVP z Pekinu pokaże 200 godzin transmisji z Pekinu, a do stolicy Chin poleci pięć ekip reporterskich. Skoki narciarskie na igrzyskach odbędą się w dniach 6 lutego (konkurs na skoczni normalnej), 12 lutego (konkurs na skoczni dużej) oraz 14 lutego (konkurs drużynowy).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE