Janne Ahonen

i

Autor: Cyfra Sport Janne Ahonen

Przez lata Adam Małysz toczył z nim WIELKĄ WOJNĘ. Legenda skoków zmienia życie. Nie uwierzysz, za co bierze się Ahonen

2021-06-03 16:18

Jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w historii skoków narciarskich jest Janne Ahonen. Były reprezentant Finlandii przez lata zachwycał fanów tej dyscypliny sportu i także dał się zapamiętać polskim fanom. Wszystko za sprawą wielkich bojów z Adamem Małyszem. Fin po zakończeniu kariery wciąż pozostawał przy sporcie, ale teraz postanowił zmienić swoje życie i zabrać się za zupełnie inną dziedzinę.

Gdyby trzeba było wymienić najlepszych zawodników w historii skoków narciarskich, to bez chwili zastanowienia trzeba byłoby wymienić w tym gronie Janne Ahonena. 44-latek ma za sobą fantastyczną karierę, podczas której zdobył w zasadzie wszystkie najważniejsze medale, jakie są do zdobycia. Ahonen może żałować, że nie udało mu się zdobyć złota olimpijskiego, co na pewno było jego marzeniem. Ale poza tym na swoim koncie ma dwie Kryształowe Kule, pięć triumfów w Turnieju Czterech Skoczni, czy pięć złotych medali mistrzostw świata zdobywanych indywidualnie i drużynowo.

Zobacz: Kamil Stoch powiedział o PIENIĄDZACH. Nie pozostawił żadnych wątpliwości, każdy powinien zapamiętać te słowa!

Skandal po meczu Polska-Rosja. To nie powinno się wydarzyć

Polscy kibice pamiętają również doskonale, że to z Ahonenem Adam Małysz toczył pasjonujące boje i można było je nazwać sportową wojną o największe laury. Ostatecznie reprezentant Finlandii postanowił zakończyć karierę w 2018 roku. Niedługo potem znalazł pracę jako ekspert techniczny do spraw sprzętu w fińskiej kadrze kombinatorów norweskich. Nigdy nie ukrywał jednak, że jego wielką pasją jest również motoryzacja. I to właśnie w tym kierunku postanowił pójść legendarny Fin.

Przeczytaj: Justyna Żyła pokazała się bez makijażu! Zaskakująco poprosiła o... wiadro [ZDJĘCIE]

W rozmowie z telewizją YLE Ahonen zdradził, że zdecydował się zająć... projektowaniem i sprzedażą kamperów. - Praca dla federacji była przyjemna, lecz niestety nadchodzi czas, kiedy trzeba myśleć o sobie i rodzinie i chodzi tu o stronę finansową. Od wielu lat interesuję się samochodami i ich konstrukcjami. To moja prawdziwa pasja. Jestem też właścicielem kampera i dokładnie wiem, czego oczekują właściciele takich pojazdów. Moje projekty spełnią ich wszystkie wymagania - wyjawił były reprezentant Finlandii.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze