Znicz, świeczka, świeczki

i

Autor: EastNews Znicz, świeczka, świeczki

Przykra wiadomość! Nie żyje olimpijczyk i dwukrotny medalista mistrzostw świata

2022-02-08 17:48

Dwukrotnie wystąpił na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich i dwukrotnie stawał na podium mistrzostw świata. W poniedziałek w wieku 73 lat zmarł Andrzej Rapacz, narciarz biegowy, biathlonista oraz trener. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 14 lutego w Zakopanem.

Pochodzący z Kościeliska Rapacz urodził się 1 września 1948 roku w Zakopanem. Karierę zawodniczą rozpoczął w 1964 roku, trenując m.in. w klubie WKS Legia Zakopane. Trzykrotnie zdobył tytuł mistrza Polski w narciarskiej sztafecie 4x10 km i 17-krotnie w biathlonie indywidualnie i zespołowo.

Kolejne kuriozum na igrzyskach w Pekinie. Nie miały wyników badań na Covid, więc... wystąpiły w maseczkach!

Pierwsze sukcesy na arenie międzynarodowej zaczął odnosić jako junior - m.in. w 1967 roku w Altenbergu wywalczył złoty medal mistrzostw świata, a dwa lata później w Zakopanem został dwukrotnie wicemistrzem globu w tej kategorii wiekowej.

Był uczestnikiem igrzysk olimpijskich w Sapporo (1972) oraz w Innsbrucku (1976). W biegu sztafetowym 4 x 7,5 km dwa razy stanął na najniższym stopniu podium seniorskich MŚ (1971, Hameenlinna - z Józefem Różakiem, Aleksandrem Klimą, Józefem Stopką i 1975, Anterselva - z Janem Szpunarem, Ludwikiem Ziębą i Wojciecham Truchanem).

Po zakończeniu kariery sportowej przez wiele lat trenował młodych biathlonistów.

Polski mistrz olimpijski rezygnuje ze startu! „Wiązałby się z dużym bólem”

Doktor Tomasz Karauda o sytuacji Natalii Maliszewskiej podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze