Zbigniew Bródka

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express Zbigniew Bródka

Polski mistrz olimpijski rezygnuje ze startu! „Wiązałby się z dużym bólem”

2022-02-07 15:01

We wtorek 8 lutego Zbigniew Bródka miał na igrzyskach w Pekinie wystartować na swoim koronnym dystansie, na którym ma w dorobku złoty medal olimpijski. Niestety, nic z tego. Jeden z najbardziej znanych polskich panczenistów, poinformował, że rezygnuje z występu. Co sprawiło, że Zbigniew Bródka podjął tak trudną decyzję?

We wpisie w mediach społecznościowych mistrz olimpijski z 2014 r. z Soczi w tej konkurencji przekazał, że nie da rady wziąć udziału we wtorkowych zawodach. Przekazał, że zrezygnował ze startu z powodu urazu mięśnia uda. „Informuję z bólem, że niestety nie wystartuję jutro na 1500 m w Pekinie. Przepraszam państwa, ale nie była to łatwa decyzja, mimo wszystko uważam, że jedyna słuszna” – napisał na Facebooku. Jak dodał, podczas jednego z ostatnich treningów na lodzie doznał urazu mięśnia przywodziciela uda. „Uraz ten nie wydaje się bardzo groźny, ale start wiązałby się z dużym bólem i ewentualnym ryzykiem pogłębienia. Mam nadzieję jednak, że do startu w biegu masowym, który zaplanowany jest na 19 lutego, wszystko już będzie w porządku" – zaznaczył dwukrotny medalista olimpijski.

Bródka nie był rym razem w gronie faworytów na 1500 m, ten start miał być niejako „przy okazji”, został do niego zgłoszony z listy rezerwowych. Główną konkurencją, w której chce wziąć udział w igrzyskach Pekinie jest bieg masowy. Przypomnijmy, że nasz panczenista w tym roku i w 2018 w Pjongczangu był chorążym polskiej ekipy w trakcie ceremonii otwarcia igrzysk.

Sonda
Ile Polacy zdobędą medali na Igrzyskach w Pekinie 2022?
Zbigniew Bródka o roli chorążego reprezentacji
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze