Dawid Kubacki

Autor: Cyfrasport Dawid Kubacki

PŚ Lahti: Dawid Kubacki wygrał kwalifikacje! Ten skok dał mu wygraną [WIDEO]

2020-02-28 17:00

To były niemal idealne kwalifikacje dla reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Przed wieczornym konkursem, tylko jeden zawodnik, Paweł Wąsek, nie załapał się do czołowej 50-tki. Najlepiej z podopiecznych Michala Doleżala zaprezentował się Dawid Kubacki, który wygrał po skoku na 126 metrów! Początek konkursu o godzinie 17:30. Relacja na żywo na Sport.se.pl.

To piękny początek wieczoru w wykonaniu polskich skoczków. Po locie na 126 metrów Dawid Kubacki zajął pierwszej miejsce w kwalifikacjach. O 2,4 punktu wyprzedził Timiego Zajca i 2,5 punktu od lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Stefana Krafta.

Wysoko uplasował się też Kamil Stoch, który zajął szóste miejsce. Lider polskiej kadry stracił do zwycięzcy 5,5 punktu. Nieco rozczarował Piotr Żyła, który znalazł się w pierwszej trzydziestce (116,5 m, 28. miejsce).

Na odległych miejscach znalazło się kolejne trio podopiecznych Michala Doleżala. Najwyżej z nich plasował się Jakub Wolny, który po skoku na 117,5 metra zajął 42. miejsce. Jeszcze niżej eliminacje zakończył Klemens Murańka (116,5 m, XX miejsce), a szczęśliwie, na 50. pozycji zakwalifikował się Aleksander Zniszczoł (116 m).

Z siedmiu Polaków tylko jeden skoczek nie dał rady zakwalifikować się do pierwszego, indywidualnego konkursu Pucharu Świata w Lahti. W piątek nie zaprezentuje się już tylko Paweł Wąsek, który wyprzedził jedynie czterech zawodników, Mico Ahonena, Andreasa Alamomo, Vojtecha Stursę i Eetu Nousiainena.