KAMIL STOCH

Autor: Tomasz Jagodziński

PŚ w Klingenthal. Młody Norweg sensacyjnym zwycięzcą. Klęska Polaków, Kamil Stoch uratował honor

2015-11-22 17:21

Puchar Świata w Klingenthal był pierwszy konkursem nowego sezonu skoków narciarskich. Zawody te okazały się jednak fatalne dla Polaków, bowiem w drugiej serii znalazł się jedynie Kamil Stoch, który ostatecznie zajął 13. miejsce. Zwycięzcą okazał się 21-letni Norweg Daniel Andre Tande.

Polacy już w sobotnim konkursie drużynowym pokazali, że zdecydowanie nie są jeszcze w najwyższej formie. Zajęli dopiero 6. miejsce, a niedzielne kwalifikacje potwierdziły słabą dyspozycję. Co prawda do pierwszej serii awansowało sześciu z siedmiu naszych reprezentantów, ale ich wyniki pozostawiały wiele do życzenia.

Puchar Świata w Klingenthal: Gdzie oglądać w TV? Gdzie transmisja?

I niestety pierwsza odsłona konkursu była dla Polaków po prostu klęską. Skakali bardzo słabo, a honor "biało-czerwonych" uratował jedynie Kamil Stoch. Po skoku na odległość 137 metrów zajmował 5. miejsce po pierwszej serii, ale jego druga próba była dużo słabsza. 125 metrów spowodowało spadek Polaka w ostatecznej klasyfikacji na 13. miejsce.

Sensacyjnym zwycięzcą okazał się natomiast Norweg Daniel Andre Tande. Dwa ponad 140-metrowe skoki spowodowały, że nie dogonili go najlepsi zawodnicy poprzedniego sezony - Peter Prevc, który zajął drugie miejsce, oraz trzeci Severin Freund. Po raz kolejny wielką formę udowodnił natomiast Noriaki Kasai, bo zajął 5. lokatę.