Kamil Stoch

Autor: AP Kamil Stoch podczas kwalifikacji do turnieju na skoczni dużej w Pjonczangu

PŚ w Lahti: Dwójka Polaków najlepsza w kwalifikacjach [WYNIKI]

2018-03-02 22:44

PŚ w Lahti: Kwalifikacje - WYNIKI. Kamil Stoch potwierdził swoją świetną formę. W piątek w Finlandii wygrał dwie serie treingowe, a następnie okazał się najlepszy w kwalifikacjach. Świetnie spisał się także Dawid Kubacki, który był tuż za plecami mistrza olimpijskiego. Dobrą dziewiątą pozycję zajął z kolei Maciej Kot.

Po olimpijskiej przygodzie pora wrócić do zawodów Pucharu Świata. Z Pjongczangu, przez Polskę, polska kadra poleciała do Finlandii, by tam walczyć o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej. Piątek pokazał, że świetnie w Lahti czują się Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Na drugiej serii treningowej ci zawodnicy oddali najlepsze skoki. Podobnie było podczas kwalifikacji. Wygrał je Stoch, który skoczył 134,5 m. Kubacki wylądował cztery metry bliżej i był drugi.

Zadowoleni z siebie mogą być również Maciej Kot i Jakub Wolny. Ten pierwszy zajął dziewiąte miejsce, dzięki próbie na odległość 121,5 m. Metr bliżej skoczył Wolny, który ostatecznie był dziewiętnasty. Martwi trochę dyspozycja Piotra Żyły i Stefana Huli. Im skoki kwalifikacyjny się nie udały. "Wiewiór" był w piątek 27., a Hula 35. Najważniejsze jednak jest to, że komplet Polaków zakwalifikował się do konkursu indywidualnego.

W sobotę czeka nas konkurs drużynowy w Lahti. Dzień później rozegrane zostaną zawody indywidualne, do których kwalifikacje przeprowadzono w piątek.

PŚ w Lahti: Plan transmisji na weekend [TERMINARZ]