QUIZ. Egzamin wiedzy o Adamie Małyszu. Co wiesz o Orle z Wisły? Komplet zdobędą tylko najwierniejsi kibice

i

Autor: ART SERVICE/Super Express QUIZ. Egzamin wiedzy o Adamie Małyszu. Co wiesz o "Orle z Wisły"? Komplet zdobędą tylko najwierniejsi kibice

Sprawdź swoją wiedzę

QUIZ. Egzamin wiedzy o Adamie Małyszu. Co wiesz o "Orle z Wisły"? Komplet zdobędą tylko najwierniejsi kibice

2023-09-22 14:03

Adam Małysz jest jednym z najwybitniejszych skoczków narciarskich w historii tej dyscypliny. Choć karierę zakończył kilkanaście lat temu, dalej jest uwielbiany przez polskich kibiców. Obecnie "Orzeł z Wisły" spełnia się jako prezes Polskiego Związku Narciarskiego, ale my sięgnęliśmy do jego przeszłości. Przygotowaliśmy quiz, w którym sprawdzisz swoją wiedzę o Małyszu. Ostrzegamy - komplet punktów zdobędą tylko najwierniejsi kibice!

Adam Małysz to legenda nie tylko skoków narciarskich, ale całego polskiego sportu. Przez kilkanaście lat kibice pasjonowali się jego występami na skoczniach całego świata i żyli jego sukcesami. "Orzeł z Wisły" stał się jednym z najbardziej utytułowanych skoczków w historii i doprowadził do rozwoju tej dyscypliny w Polsce. Dzięki temu kibice wciąż chętnie śledzą zmagania m.in. Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyły. Sam Małysz odpowiada teraz za ich wyniki jako prezes PZN, ale my postanowiliśmy sprawdzić, ile Polacy pamiętają z jego kariery. Wszyscy chętni mogą sprawdzić się w naszym quizie.

Egzamin wiedzy o Adamie Małyszu. Sprawdź się w QUIZIE o "Orle z Wisły"!

Pytania w naszym teście dotykają niemal każdy aspekt życia wielkiego mistrza. Ostrzegamy, że komplet punktów zdobędą tylko najwierniejsi kibice, dla których "Małyszomania" nie ma żadnych tajemnic. Poniżej znajdziesz 12 pytań, a wynik 10/12 uznajemy za satysfakcjonujący. Życzymy dobrej zabawy!

QUIZ. Egzamin wiedzy o Adamie Małyszu. Co wiesz o "Orle z Wisły"?

Pytanie 1 z 12
Zaczynamy od czegoś na rozgrzewkę. Gdzie urodził się Adam Małysz?
Adam Małysz
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze