Kamil Stoch

i

Autor: AP O której godzinie SKOKI dzisiaj 27.02 niedziela PŚ Lahti Skoki narciarskie dzisiaj O której dzisiaj skoki w niedzielę 27 lutego Lathi

Ruszył Raw Air 2022. Forfang wygrał prolog, Kamil Stoch nie zawiódł

2022-03-02 17:53

Johann Andre Forfang wygrał prolog, czyli inaugurację Raw Air 2022. Za plecami Norwega uplasował się Stefan Kraft, a trzeci był Manuel Fettner. Najlepszy z Polaków był Kamil Stoch.

W poprzednim sezonie Raw Air się nie odbył z powodu pandemii, a dwa lata temu został skrócony. Wtedy klasyfikację końcową wygrał Kamil Stoch. Norweski turniej wrócił do kalendarza Pucharu Świata skoczków i to właśnie zawodnik z Zębu będzie bronił tytułu.

To będzie jednak turniej inny niż poprzednie, bo rozgrywany jedynie na obiektach w Lillehammer i Oslo. Z turniejowego kalendarza wypadły loty w Vikersund, ale kibice dalekich odległości nie muszą się martwić, bo na Vikersundbakken w dniach 11-13 marca odbędą się mistrzostwa świata.

Kamil Stoch może zgarnąć fortunę! Na skoczków czekają wielkie pieniądze, spójrzcie na te kwoty

Dom Kamila Stocha w Zębie

Podopieczni Michala Doleżala w Lahti nie wykorzystali w pełni swoich aktualnych możliwości. W prologu nie odegrali kluczowych ról, ale z pewnością nie zawiedli. Kamil Stoch skokiem na odległość 133,5 metra zajął 4. miejsce. Wiatr miał dosyć korzystny, bo odjęto mu 14,7 pkt. Trzy i pół metra dalej skoczył Dawid Kubacki.

Znów niespokojny w powietrzu był Piotr Żyła. Mimo że jego skok nie był idealny, to znów wycisnął z niego sporo metrów. Próba na odległość 132 metrów dała mu 11. miejsce. Dopiero 28. lokata dla Pawła Wąska (127 m), do konkursu dostał się również Kacper Juroszek (122 m i 42. miejsce). Do konkursu nie dostał się Stefan Hula, który był 52. 

Adam Małysz przekazał ważne informacje. Ucieszą pogrążonych w wojnie Ukraińców

Pierwszym liderem Raw Air 2022 został Forfang, wszystko za sprawą skoku na odległość 137 m. 

Sonda
czy Kamil Stoch powalczy o triumf w Raw Air 2022?
Najnowsze