Dawid Kubacki

i

Autor: Thomas Kienzle/AFP/EAST NEWS

PŚ Titisee-Neustadt

Dawid Kubacki zdeklasował rywali! Wielkie zwycięstwo lidera Pucharu Świata, świetna postawa Polaków!

2022-12-11 17:40

To był popis Dawida Kubackiego w Titisee-Neustadt! Lider Pucharu Świata od początku sezonu prezentuje wyśmienitą formę, ale podczas niedzielnego konkursu w niemieckiej miejscowości nie dał żadnych szans rywalom. Kubacki z ogromną różnicą wygrał zawody i powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej. Na pochwałę zasługują również inni Polacy, którzy pokazali się z dobrej strony.

Skocznia w Titisee-Neustadt od dawna sprzyjała reprezentantom Polski, którzy często pokazywali się na tym obiekcie z dobrej strony. Reguła potwierdziła się również w ten weekend, kiedy to brylował przede wszystkim Dawid Kubacki. Lider Pucharu Świata od początku sezonu popisuje się wyśmienitą formą, a w niedzielę udowodnił, że może walczyć o najwyższe cele.

Już w pierwszej serii zdeklasował rywali. Skoczył 139,5 metra i miał blisko trzynastopunktową przewagę nad drugim zawodnikiem w stawce, a więc Halvorem Egnerem Granerudem. Druga runda również była popisem reprezentanta biało-czerwonych. Kubacki wylądował na 143 metrze i nie pozostawił wątpliwości, kto w niedziele był najlepszym zawodnikiem.

Dobrze spisali się również inni Polacy. Piotr Żyła uplasował się tuż za podium na czwartym miejscu. Po raz pierwszy w tym sezonie w czołowej dziesiątce znalazł się Kamil Stoch, który zawody zakończył na ósmej lokacie. Punkty zdobył także Paweł Wąsek. Polak zajął jedenaste miejsce i poprawił swój najlepszy wynik w tym sezonie.

PŚ Titisee-Neustadt 11.12.2022

Zapraszamy na relację na żywo z konkursu indywidualnego PŚ Tiitisee-Neustadt. Początek relacji o godzinie 15:45.

Dzień dobry! Zapraszamy na relację na żywo z drugiego konkursu indywidualnego w Titisee-Neustadt!

Dziś rywalizacja na niemieckiej skoczni dobiega końca. Ale zakończenie zmagań w Titisee-Neustadt ponownie może być dobra dla polskich skoczków i kibiców, którzy w dużej liczbie pojawili się na trybunach. Już w piątek biało-czerwoni potwierdzili, że są w niezłej formie. Mowa tu przede wszystkim o Dawidzie Kubackim i Piotrze Żyle.

Lider Pucharu Świata piątkową rywalizację zakończył na drugiej lokacie i ustąpił miejsca jedynie Anze Laniskowi. Żyła natomiast był szósty. Dzisiejsze kwalifikacje również pokazały, że możemy liczyć na dobrą postawę reprezentantów Polski.

Cieszyć może przebudzenie Kamila Stocha. Trzykrotny mistrz olimpijski skoczył 133 metry. Kwalifikacje wygrał natomiast Dawid Kubacki, który od starszego kolegi pofrunął o osiem metrów dalej. A to zwiastuje, że lider Pucharu Świata ponownie może powalczyć o podium, a nawet zwycięstwo.

Zaczynamy niedzielny konkurs w Titisee-Neustadt!

Przyzwoita próba Alexa Insama. Włoch osiągnął 126,5 metra, co jest najlepszym rezultatem jak na razie i rzecz jasna prowadzi.

Nieco dalej poszybował Mackenzie Boyd-Clowes. 128 metrów Kanadyjczyka i jest liderem.

Za nami pierwszy skok reprezentanta Polski. Jakub Wolny nie pokazał się jednak z dobrej strony. Tylko 117 metrów i bez szans na drugą serię.

Tuż po wolnym na rozbiegu pojawił się Aleksander Zniszczoł. Niestety i on szybko spadł na zeskok. 113 metrów, ale trafił na fatalne warunki. 

Wiatr przybrał na sile i niestety wieje zawodnikom w plecy. Widać to po kolejnych odległościach osiąganych przez skoczków. Nie odleciał także Markus Mueller, który wylądował na 118 metrze.

Tomasz Pilch równie słabo jak poprzednicy. Zaledwie 112 metrów i kolejny z Polaków bez większych szans na rundę finałową.

Niko Kytosaho jednym z niewielu zawodników, którzy przekroczyli granicę 120 metra. Fin skoczył 120,5 metra i jest na piątym miejscu.

Dobra próba Anttiego Aalto. Wiatr nieco się uspokoił i to było widać od razu. 128,5 metra i prowadzenie.

Zadowolony z siebie może być również Vladimir Zografski. Wylądował na 127 metrze, miał najlepsze noty i teraz to on prowadzi.

Wysoko nad zeskokiem leciał Kristoffer Eriksen Sundal. Norweg osiągnął 131 metrów przy korzystnych warunkach. Jest pierwszy.

Udany skok Stephana Leyhe, ale zachwiał się przy lądowaniu. Z tego też powodu ma niskie noty, ale 132 metry wystarczyły, aby objął prowadzenie.

Dobry skok Pawła Wąska! W dodatku ładnie wylądował. Polak osiągnął 133 metry i daje mu to pierwszą lokatę, co oznacza punkty w dzisiejszym konkursie!

W podobnych okolicach wylądował Kamil Stoch. A w zasadzie identyczna odległość jak Wąska. Noty i bonifikata za wiatr zdecydowały, że to Stoch prowadzi.

132,5 metra Jana Hoerla. Daje mu to trzecie miejsce i pewny awans do drugiej serii.

132,5 metra skoczył również Peter Prevc. Słoweniec przedzielił Polaków i jest drugi. Za Stochem, przed Wąskiem.

Andreas Wellinger krócej od swoich poprzedników. 127,5 metra Niemca, co daje mu dopiero dwunaste miejsce. Jest pierwszym oczekującym.

Ryoyu Kobayashi wciąż bez błysku. Osiągnął 127 metrów. Dziewiąte miejsce daje mu jednak awans.

Pewne problemy w powietrzu miał Markus Eisenbichler, jednak zdołał wyciągnąć skok. 128,5 metra w trudnych warunkach i jest tuż za Kamilem Stochem, który wciąż prowadzi.

128,5 metra Roberta Johanssona. Bardzo mocny wiatr w plecy i dużo dodanych punktów. A to sprawia, że wyprzedza Stocha o... 0,1 pkt.

Naoki Nakamura skoczył na tyle daleko, aby znaleźć się w drugiej serii, ale to nie będzie miejsce w czołówce. 125 metrów i siedemnaste miejsce.

Ładny lot Michaela Hayboecka. Tego samego nie można powiedzieć o jego lądowaniu, które było zachwiane. Austriak osiągnął 128,5 metra i ze względu na niskie noty będzie na siódmym miejscu.

Solidny skok Karla Geigera, który wylądował na 132 metrze. Wysokie noty, niska rekompensata i jest na trzecim miejscu, ze stratą 0,3 pkt. do Johanssona.

Słabiutko Marius Lindvik. Zaledwie 123,5 metra. Dopiero 29. lokata. Bez szans na punkty.

Tradycyjnie nisko nad zeskokiem, ale jakże długo płynął Piotr Żyła tuż nad ziemią! 131,5 metra w trudnych warunkach, to musi być prowadzenie, to jest prowadzenie!

Halvor Egner Granerud jeszcze dalej! Półtora metra dalej od Żyły i jeszcze większa bonifikata za wiatr. Teraz to Norweg jest na pierwszym miejscu.

Nieco bliżej, ale też daleko Stefan Kraft. Austriak uzyskał 131 metrów i jest na drugim miejscu, tuż przed Żyłą.

Anze Lanisek zadowolony ze swojego skoku, bo jest i z czego! 132,5 metra, dużo dodanych punktów i z Granerudem przegrywa o 0,1 pkt.

TAAAAAAAAAAAAAK! DAWID KUBACKI DEKLASUJE! 139,5 metra lidera Pucharu Świata! Ależ poleciał! Blisko trzynaście punktów przewagi nad Granerudem!

Zaczynamy drugą serię konkursu!

Giovanni Bresadola nie utrzyma swojej pozycji po pierwszej serii. Tylko 124 metry i trzecia lokata.

Naoki Nakamura poprawił się, skacząc 127,5 metra. Nie wystarcza to jednak na wyprzedzenie Forfanga. Japończyk na drugim miejscu.

Dobry skok Manuela Fettnera. Austriak osiągnął 130 metrów i ze względów na wysoką rekompensatę za wiatr jest liderem.

Znów coraz mocniejszy wiatr w plecy. Całkiem nieźle poradził sobie z tym Constantin Schmid, który osiągnął 126,5 metra. Trzecie miejsce dla Niemca.

Nie był to zły skok Vladimira Zografskeigo, bo osiągnął 128 metrów. Zabrakło jednak, aby objął prowadzenie. Jest tuż za Fettnerem.

Jest i przebudzenie Ryoyu Kobayashi. 135 metrów w wykonaniu reprezentanta Japonii i może awansować o kilka pozycji.

131,5 metra osiągnął Lovro Kos. To zbyt mało, aby wyprzedzić Kobayashiego, ale jest na drugim miejscu.

Stephan Leyhe wylądował na 133 metrze. Niezmiennie na prowadzeniu jest Kobayashi, a Niemiec jest aktualnie drugi.

Michael Hayboeck odleciał na odległość 135 metrów. To taka sama odległość jak Kobayashiego i dzięki przewadze z pierwszej serii, teraz Austriak jest liderem.

Niezły skok Pawła Wąska. Prowadzenia nie będzie, ale Polak może być zadowolony ze swojej postawy. 132,5 metra i druga lokata.

Markus Eisenbichler nisko nad zeskokiem, ale daleko! 135,5 metra reprezentanta Niemiec i wyprzedza Hayboecka.

Pius Paschke bliżej od swojego rodaka. Niemiec osiągnął 133,5 metra i jest dopiero piąty. Spada też za Wąska.

Kapitalna próba Karla Geigera! Aż 138 metrów i jest bezapelacyjnym liderem!

Dobry, dobry skok Kamila Stocha, ale do prowadzenia może nieco zabraknąć. Polak osiągnął 136 metrów i z Geigerem przegrywa. Stoch na razie drugi.

136,5 w wykonaniu Roberta Johanssona. Niewiele punktów dodanych za wiatr, niższe oceny za styl i Norweg również nie wyprzedza Geigera.

Daleko Piotr Żyła! Znów nisko nad zeskokiem i doleciał do 137 metra. Bonifikata za wiatr i dzięki przewadze z pierwszej serii pokonuje Geigera! Polak prowadzi!

Piękny lot Stefana Krafta! Ależ odleciał Austriak, który skoczył 140,5 metra. Wykorzystał wiatr pod narty, znakomite oceny za styl. Kraft na pierwszym miejscu.

W bardzo podobnych okolicach wylądował Anze Lanisek. 138,5 metra reprezentanta Słowenii, nieco dodanych punktów za wiatr i... Jest liderem!

Bliżej, bliżej Halvor Egner Granerud! Tylko 132 metry i nie będzie go na podium! Jest nawet za Piotrem Żyłą. Czwarty.

CO ZA SKOK DAWIDA KUBACKIEGO! 143 metry! Znakomita forma Polaka, coś pięknego! Kubacki bezapelacyjnym zwycięzcą niedzielnego konkursu!

To wszystko z naszej strony! Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl. Do zobaczenia!

Najnowsze