W Ruce za mocno wieje. Niedzielny konkurs skoków odwołany

2019-12-01 16:13 KG
Dawid Kubacki - w powietrzu radary go nie łapią
Autor: PAWEŁ SKRABA/SUPER EXPRESS Dawid Kubacki - w powietrzu radary go nie łapią

Nie udało się doprowadzić do drugiego indywidualnego konkursu w Ruce. Po w miarę spokojnych sobotnich zawodach, w niedzielę wiatr uniemożliwił skakanie. Od rana prognozy nie były obiecujące. Odwołany konkurs kombinacji norweskiej, potem kwalifikacji i finalnie indywidualnego konkursu. Wietrzne Kussamo znów dała o sobie znać.

W sobotę skocznia w Kuusuamo okazała się dla zawodników wyjątkowo życzliwa. W końcu konkurs na Ruce nie był loteryjny, a zawodnikom mniej więcej dopisywały podobne warunki. Wydawać by się mogło, że problemy z wiatrem w Kussamo przeszły do historii. Nic bardziej mylnego. Meteorolodzy od wczoraj grzmili, że niedzielna pogoda może sprawić organizatorom spore kłopoty. Zaczęło się od tego,że odwołany został konkurs skoków dla zawodników kombinacji norweskiej. Następnie próbowano rozgegrać kwalifikacje. To również nie było możliwe. Do konkursu miało przystąpić 65-u zawodników.

Przez całe popołudnie wiatr nie słabł i wiał z prędkością nawet 8m/s. Takie warunki uniemożliwiły rozegranie konkursu, który kilkanaście minut przed planowanym rozpoczęciem został anulowany. Tak więc weekend skoków w Kussamo zakończył się na sobotnim konkursie indywidualnym. Po raz drugi w sezonie najlepszy okazał się Daniel Andre Tande. Najlepszy z Polaków był Dawid Kubacki, który zajął 12 miejsce. Tuż za nim znalazł się Piotr Żyła. 16 był Kamil Stoch, 18. Maciej Kot, 22. Stefan Hula a na 27 miejscu zawody ukończył Jakub Wolny. Za tydzień zawodnicy będą rywalizować w Niżnym Tagile.  

Na żywo

PŚ w Kuusamo 1.12

Z powodu silnego wiatru niedzielny konkurs został odwołany. 

Zapraszamy na relację na żywo z konkursu Pucharu Świata w Kuusamo. Początek zmagań o godzinie 16:30.

Najnowsze